Příjemné překvapení

„Jsou to od něj docela odvážná slova, ale já už se na to těším. Je to pro mě obrovská výzva nahradit Jiřího Olivu. Jen doufám, že ji zvládnu co nejlépe a v pohodě,“ hledí do budoucnosti útočník, který část loňské sezony hrál pod koučem Pokorným v Havlíčkově Brodě, nyní sportovním ředitelem Třebíče.

„Po sezoně, kterou jsem dohrával doma v Táboře, jsem si hledal nějaké nové angažmá v první lize a ozval se pan Pokorný právě z Třebíče. Byl jsem z toho příjemně překvapený,“ vypráví mladý forvard.

A právě Kamil Pokorný hrál jednu z důležitých rolí v tom, že zakotvil v Horácké Slavii. „Byl to asi největší impuls, protože se s ním znám z působení v Havlíčkově Brodě,“ upřesnil Matušík.

Jen trénink, na ostatní není čas

Ten už čtrnáct dní polyká tvrdé tréninkové dávky v Horácké Slavii během suché přípravy na nový prvoligový ročník.

„Je to docela dřina, nemáme ani moc volného času,“ rozčiluje se na oko. „Když máte dvakrát denně tréninky, tak ani nestihnu poznat město. Prý je pěkné, ale určitě mám v plánu, že navštívím nějaké památky. Teď mi zbývá čas jen na krátké procházky a nebo odpočívám vleže,“ pokračuje s úsměvem.

Matušík se zatím v Třebíči zabydluje. „Přespávám, teda spíš bydlím na ubytovně na zimáku. Mám tam pokoj s kuchyní a koupelnou. Zatím mi to stačí,“ představuje svůj třebíčský azyl devatenáctiletý forvard.

Největší regenerace si nová útočná akvizice týmu Horácké Slavie užívá každou středu.

„Ten den máme volnější. Trénujeme jen dopoledne, a pak máme regeneraci, při které chodíme do bazénu. Pak prakticky máme celé odpoledne volno,“ zasnil se při vzpomínce na chvíle oddychu během hokejové dřiny Matušík.