Petr Novák - trenér HC Rebel Havlíčkův Brod

Mám na to rozpolcený názor, nejsem vyloženě pro ani proti. Soutěž by to mohlo oživit, ale mně mrzí, že vypadnou divácky atraktivní zápasy s Jihlavou a s Třebíčí. Místo toho, abychom hráli s nimi šestkrát, tak budeme hrát šestkrát s Kadaní a Mostem. Když se na celou věc podívám z hlediska diváků, tak by pro ně bylo určitě lepší, aby se hrálo šedesát kol. Hráči jsou od toho, aby hráli hokej, a i fanoušci by uvítali, kdyby viděli třeba dva domácí zápasy týdně. Navíc mladí hráči by získali více zkušeností.

Miroslav Třetina - útočník HC Rebel Havlíčkův Brod

Nevím, proč do toho zbytečně sahají! Mně naprosto vyhovoval systém, který byl v loňské sezoně. Ani mně nevadily vložené zápasy v pondělí, spíš naopak. Mám, stejně jako většina hráčů, radši hraní než trénování. Takže v tomto směru by mně ani nevadilo těch šedesát zápasů. Jak se hrálo středa - sobota, tak mi to přišlo pomalu málo. Ještě ke všemu ubudou dva zápasy s Jihlavou, což mě na tom štve ze všeho nejvíc. Těšil jsem se na to, protože loni jsem si kvůli zranění zahrál jen dvě utkání.

Aleš Tomášek - trenér HC Dukla Jihlava

Soutěž se rozšířila na šestnáct mančaftů a v případě, že by se hrálo čtyřkolově, tak nevím, jak by se to zvládlo časově. Ale já jsem proto, aby se v sezoně odehrálo co nejvíce zápasů. Tedy jsem spíše pro čtyřkolový systém. Myslím si, že na trénování je dost času někdy v srpnu před sezonou. Nevadily by mně ani vložené pondělky. Také je škoda, že Vysočina přijde o jedno derby. S Havlíčkovým Brodem budeme hrát jen dvakrát, což je pro diváky škoda. Také v západní skupině jsou atraktivnější soupeři.

Jiří Kubát - útočník HC Dukla Jihlava

Můj názor je takový, že se ta soutěž neměla dělit. Protože kdyby byla jednotná soutěž, tak každý město a všichni diváci uvidí více soupeřů, více hokejistů, více různých stylů. Takto uvidí jen několik soupeřů a z druhé skupiny přijedou týmy jen jednou. Ale nejde jen o mě, jde především o fanoušky, protože pro ně se hokej hraje. Proto pro ně by bylo lepší, kdyby se hrál ten delší systém. Navíc z kalendáře základní části zmizí dvě derby mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, dva atraktivní souboje.

Josef Horešovský - trenér SK Horácká Slavia Třebíč

Vůbec se mi systém nelíbí. I když já osobně na nějaká derby Vysočiny netrpím, tak v důsledku se ztratí kontakt s ostatními týmy z Čech. Samozřejmě si uvědomuji, že při šestnácti týmech je těžké najít dobrý systém. Ale já si pamatuju něco podobného ještě z federální ligy, a taky s tím nebyla moc velká spokojenost, takže se od toho upustilo. Můj názor je takový, že pokud má druhá nejvyšší soutěž sloužit k tomu, aby mladí hráči získávali zkušenosti, tak by naopak měli hrát co nejvíce. A ne, aby soutěž končila v půlce února.

Petr Kukla - útočník SK Horácká Slavia Třebíč

Co se mě týče, tak mě to mrzí. Protože třeba na zápasy v Havlíčkově Brodě jsem se hodně těšil. Také pocházím ze Sokolova, což je v západních Čechách, takže když hrajeme s Mostem, Kadaní, Chomutovem, tak se na mě může přijet podívat rodina. Z tohoto pohledu mě to štve. Ale jinak mi je celkem jedno, jaký se hraje model soutěže. Nyní vlastně nebudou vložené pondělky, ale mně tolik nevadily, i když jsem byl víc unavený a bylo méně času na odpočinek a trénink, tak jsem byl aspoň pořád v tempu.