Povedený souboj nikdo neviděl

JIHLAVA - Havlíčkobrodští hokejisté dokázali v přípravě držet krok se Slavií Praha. Na ledě extraligového soupeře podlehli v úterním zápasovém testu až po boji 3:4 v prodloužení.

30.8.2007

Havlíčkův Brod potrápil extraligovou Slavii Praha, jeho snažení ale fanoušci neviděli. To jihlavští hokejisté (nahoře útočník Josef Slavík) pozornosti příznivců opět neunikli. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

„V podstatě jsme neudělali za celou dobu nějakou výraznější chybu, jsem maximálně spokojen,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců havlíčkobrodský trenér Petr Novák.

Prázdné ochozy Prvoligoví Rebelové se týmu z nejvyšší soutěže postavili v Sazka Areně. Jenomže za zavřenými dveřmi. „Proč se hrálo v Sazce bez diváků? No protože pokud ji otevřete, tak musíte zplatit minimálně sto tisíc, aby vás do ní vůbec někdo pustil. A tolik by asi Slavia na přípravné utkání nevybrala,“ objasnil situaci Novák.

Povedený výsledek ze souboje s Pražany Havlíčkův Brod sice vítá, ale výrazněji ho nepřeceňuje. „Nedělali jsme to u žádného zápasu předtím, tak to nebudeme dělat ani u tohohle. Výsledek pro nás není důležitý, pro nás je hlavní předvedená hra, a s tou jsem byl tentokrát opravdu spokojený,“ prohlásil kouč Rebelů.

Další přípravný duel má za sebou také Dukla Jihlava, která doma v úterý hostila prvoligového nováčka z Vrchlabí. Do utkání vstoupili svěřenci trenéra Aleše Tomáška špatně, už v 10. minutě prohrávali 0:2. „Na koně dostal soupeře trochu nešťastný první gól, naopak nás na chvíli srazil dolu. Ale myslím, že od druhé třetiny už jsme byli důraznější a měli jsme i dost šancí,“ zhodnotil nepovedený start hlavní jihlavský kouč.

Promluvil jim do duše O přestávce mezi první a druhou třetinou prý musel Tomášek na chvíli zvýšit hlas. „Upozorňoval jsem je hlavně na to, že na domácím ledě musíme více bojovat,“ prozradil obsah proslovu. „Všude jsme byli o krok později, nevyhrávali jsme osobní souboje. Naštěstí si to pak kluci uvědomili a dokázali zápas otočit,“ oddychl si.

Dukla nakonec slavila hubenou výhru 3:2, když rozhodující trefu zařídil tři minuty před koncem obránce Petr Kuchyňa. Třetí prvoligový zástupce kraje Vysočina, Horácká Slavia Třebíč, odehraje svoje další přípravné utkání dnes večer. Od 18 hodin se třebíčští hokejisté představí v Šumperku.

SLAVIA PRAHA – H. BROD 4:3 p

Branky: 58. a 60. Tomica, 26. Růžička, 64. Rataj – 1. Kreuzer, 48. Kubeš, 52. Endál. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:2 – 1:0. Havlíčkův Brod: Neruda (30. Suchan) – Procházka, Šulc, Vyhlídal, Pavlík, Borůvka, Jelínek, Kadlec – Kubeš, Kreuzer, Ondráček – Holec, Čermák, Varga – Endál, Dušátko, Sobotka – Třetina, Florián, Jonáš – Němec.

30.8.2007
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.