Juniory povede do nové sezony hlavní kouč Luboš Sláma, dorostence Václav Adam.

Jaké jsou cíle pro sezonu?

Sláma: Chtěli bychom být někde v horní polovině tabulky, abychom na konci soutěže hráli někde vpředu. To by nám zajistilo klid, vyhnuli bychom se bojům na konci juniorské ligy. Možná se pokusíme i o postup, ale není to prioritní cíl.

Adam: Je tu cíl pokusit se postoupit do extraligy. Určitě chceme hrát špičku ligy.

Je krátce před startem soutěže. Byli jste spokojení s přípravou?

Sláma: Určitě. Byl jsem velice spokojený, z dvanácti přípravných zápasů jsme jich deset vyhráli a jen dva prohráli. Navíc jsme dokázali porazit extraligové juniory Jihlavy. Myslím si, že jsme na soutěž velice dobře připravení. Víc nám samozřejmě napoví až mistrovské zápasy.

Adam: S přípravou jsem spokojený, protože kluci dost trénovali a hodně makali. S čím naopak nejsem spokojený, je velikost kádru. Ten je velice úzký, hlavně máme málo obránců. Rád bych, aby vznikla určitá konkurence příchodem některých hráčů.

V prvním zápase vás čeká Uherské Hradiště. Co od úvodního zápasu očekáváte?

Sláma: Jak jsem říkal, první zápas nám ukáže, jak jsme se na sezonu připravili. Kluci mají v kabině dobrou partu a věřím, že budou psychicky hodně odolní.

Adam: Hrajeme doma, takže chceme vyhrát. Ale první zápasy bývají vždycky ošidné. Každopádně chceme, co nejlépe odstartovat.