První skalp Brodu získal nováček ligy

VRCHLABÍ/HAVLÍČKŮV BROD - Čtyři zápasy trvalo vítězné tažení hokejistů Havlíčkova Brodu. V pátém zápase byl ale nad jejich síly nováček z Vrchlabí.

24.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

„My jsme hráče upozorňovali, že to bude těžké utkání, nezvládli jsme ho,“ všiml si brodský trenér Petr Novák.

Domácí měli od začátku zápasu převahu, kterou dotáhli k vítězství 5:2. „Vyhráli zaslouženě,“ uznal sportovně Novák.

VRCHLABÍ – HAVL. BROD

5:2

Branky a nahrávky: 12. Rapač (Vantuch, Rýgl), 24. Pajič (Vála, Tvrdek), 39. Plodek (O. Nakládal, Chaloupka), 45. Přeučil, 50. Brynecký (Tvrdek, Pajič) – 33. Vyhlídal (Kubeš, Hodek), 60. Kreuzer (Kubeš, Vyhlídal). Rozhodčí: Jebavý – Bejček, Špringl. Vyloučení: 8:8, navíc Přeučil - Šulc oba 10 minut, Jebavý 5 + do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 1922. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1. Vrchlabí: Falta - Matějíček, Vála, J. Nakládal, Chaloupka, Rýgl, Holub, Vyskočil, Hrach - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Valko, Rapač, Jech - Přeučil, Vantuch, O. Nakládal. Havlíčkův Brod: Neruda – Jebavý, Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Staněk, Borůvka, Jelínek, Krpálek – Hodek, Čermák, Varga - Kreuzer, Dušátko, Ondráček - Sklenář, Třetina, Němec.

Příští kolo

středa 26. září v 17.30: Havířov – TŘEBÍČ, Mladá Boleslav – Most, v 18.00: Olomouc – JIHLAVA, Prostějov – Šumperk, Kometa Brno – Ostrava, Hradec Králové – Chomutov, HAVLÍČKŮV BROD – Beroun, Kadaň – Vrchlabí.

24.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.