Podle trenéra Petra Nováka neuspěli jeho svěřenci v sobotním utkání především kvůli tomu, že nedokázali potrestat minutovou početní výhodu pěti proti třem.

„Hráli jsme příliš ustrašeně a první dvě třetiny pokračovali ve hře z poslední části z Mostu,“ všiml si havlíčkobrodský kouč.

Do třetího dějství nastoupili Rebelové s dvoubrankovým mankem a na víc než na snížení v ní nedosáhli.

„Inkasovali jsme po naší hrubé chybě v obranném pásmu, a tím jsme dali domácím šanci na zvrat. Hodně jsme si tím zkomplikovali život,“ kroutil hlavou hradecký trenér Pavel Pazourek.

Nakonec ale hosté náskok udrželi, a oplatili tak Havlíčkovu Brodu porážku z druhého kola.

„Snažili jsme se proházením sestavy s výsledkem něco udělat,“ reagoval Novák. „Bohužel dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme chtěli, a ve třetí části už jsme to nedohnali. O to víc nás mrzí ztracené body v Mostě,“ povzdechl si kouč.

HAVL. BROD – HR. KRÁLOVÉ

1:2

Branky a nahrávky: 45. Dušátko (Kreuzer, Šulc) – 8. Vondráček (Táborský), 31. Haluza (Domin). Rozhodčí: Souček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1400. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. Havlíčkův Brod: Neruda – Vyhlídal, Jelínek, Kadlec, Šulc, Borůvka, Staněk – Kubeš, Malát, Holec – Hodek, Varga, Čermák – Endál, Dušátko, Kreuzer – Borovanský, Třetina, Sklenář (21. Ondráček). Hradec Králové: Koutský – Lesák, Kolář, Táborský, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Klement – Haluza, Domin, Kadlec – Sakrajda, Koudelka, Vondráček – Starý, Roubík, Volráb – Klejna, Rákos, Šeda.