Mnohem lépe si vedla Třebíč, která překvapivě zvítězila v Ostravě nad domácí Sarezou 2:1. O klíčový gól se postaral ve 32. minutě junior Kundela. Naprázdno vyšel Havlíčkův Brod - v Kadani sice vedl 1:0, ale nakonec podlehl 1:4.

Bezbrankový stav v Jihlavě vydržel na světelné tabuli jen 108 vteřin, pak uviděl Čachotský před prostějovskou brankou volného Nekvasila a ten poslal domácí do vedení.

Jenomže z toho se Dukla radovala přesně minutu a osmnáct vteřin, tolik času potřeboval Kotásek na vyrovnání. V závěru prvního dějství navíc potrestal chybu jihlavské obrany Piluša a Dukla potřetí v řadě po úvodní části prohrávala.

Po přestávce měl vyrovnání na hokejce Čachotský, který jel po faulu na Kubáta trestné střílení, ale výborný hostující gólman Daneček jeho pokus o blafák vystihl. Chvíli před druhým odchodem do kabin se pak měnilo skóre na opačné straně po přesilovkové trefě Piechy.

V úvodu třetí třetiny se Dukla vrátila do hry, když puk dostal za brankovou čáru znovu Nekvasil. To ale bylo z její strany všechno. Naopak Hanáci přidali další dva góly a slavili v Jihlavě zasloužené vítězství.

JIHLAVA - PROSTĚJOV

2:5

Branky a nahrávky: 2. Nekvasil (Čachotský), 44. Nekvasil (Hradecký) - 4. Kotásek (Piecha, Šúrek), 19. Piluša (Bokroš, Mikšovský), Piecha (Kotásek, Procházka), 50. Mikšovský (Prokop, Vrba), 58. Kotásek (Piecha). Rozhodčí: Hribík - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 9:13 , navíc Štrach (Jihlava) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1313. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2. Jihlava: Řehoř - Kuchyňa, Staněk, Ščerban, Míka, Martinka, Štrach, Balčík - Rytnauer, Bakus, Kubát - L. Krupka, Hanzal, Říha - Nekvasil, Hradecký, Čachotský - Holuša, Ježek, Slavík. Prostějov: Daneček - Suchý, Prochízka, Kumstát, Chovan, Bartoň, Vomela, Bořuta, Bokroš - Šúrek, Piecha, Kotásek - Mikšovský, Prokop, Vrba - Vymazal, Piluša, Berzins - Šebek, Vlach.

OSTRAVA - TŘEBÍČ

1:2

Branky a nahrávky: 51. Boháč (Sochorek, Ovčačík) - 4. Oliverius (Krätzer), 32. Kundela. Rozhodčí: Minář - Poruba, R. Vengřín. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. Ostrava: Štěpánek - Ovčačík, D. Mocek, Rimmel, Holík, Tesařík, J. Suchý, Vajda, Vnenk - Bokroš, Boháč, Šebesta - R. Hubáček, Najdek, Gelačák - Červenka, Sochorek, I. Mocek - Grygar, Novák, Dušek. Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, L. Sláma, Bulička, Kolafa, B. Sláma, Kaláb, Kadela - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - M. Čech, Zahradník, J. Burian - Kundela, Bula, Nahodil.

KADAŇ - HAVL. BROD

4:1

Branky a nahrávky: 34. Veverka (Hlusička, Kajer), 45. Pražák (Derfler, Vaněček.), 55. Vaněček (Pospíšil, Derfler), 57. Duba (Derfler) - 9. Dušátko (Šulc, Kreuzer). Rozhodčí: Wütherle - Bertlík, Šerý. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0. Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Poživil, Pospíšil, Vaněček, Hlubuček, Hlavatý, Brňák - Polanský, Fink, Vrtek, Derfler, Pražák, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Bauer, Kadlec, Chyba, Kýhos. Havlíčkův Brod: Neruda - Borůvka, Drtina, Jebavý, Staněk, Šulc, Vašíček, Vyhlídal - Borovanský, Čermák, Dušátko, Endál, Hodek, Kreuzer, Kubeš, Malát, Ondráček, Sklenář, Třetina, Varga.