„Nemůžu klukům nic vytknout. Bohužel se nám nedaří, kdyby trenéři věděli, jak to zlomit, tak by žádné krize nebyly a týmy by pořád vyhrávaly,“ nechal se slyšet havlíčkobrodský trenér Petr Novák.

Domácí hráči nedokázali na začátku využít ani jednu ze čtyř přesilovek, naopak soupeř dal gól v oslabení. „Vidím to jako jeden z rozhodujících okamžiků,“ reagoval kouč Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Rebelové zejména ve třetí části dostali hosty pod tlak, ale prosadili se jen jednou v přesilové hře. „Chybí nám klid v koncovce,“ je si vědom Novák. Hosté rozhodli o vítězství čtyři minuty před koncem.

HAVL. BROD - VRCHLABÍ 1:2

Branky a nahrávky: 51. Hodek (Vyhlídal, Varga) - 7. Tvrdek, 56. Pajič (Brynecký, Tvrdek). Rozhodčí: Hodek – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Neruda - Jebavý, Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Borůvka, A. Jelínek, Staněk - Kubeš, Kreuzer, Holec - Hodek, P. Jelínek, Borovanský - Endál, Dušátko, Varga - Sklenář, Malát, Ondráček - Čermák. Vrchlabí: Ševčík - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Přeučil, Gengel, Jech - Bárta, O. Hruška, D. Špaček.

8. Beroun 12 0 2 0 10 18:41 4

Program příštího kola - středa 17. října v 17.30: Most - Mladá Boleslav, Chomutov - Hradec Králové, 18.00: Beroun - HAVLÍČKŮV BROD, Vrchlabí - Kadaň.