HAVL. BROD – TŘEBÍČ

0:7

Do zápasu vstoupili aktivněji Rebelové, jenže v polovině úvodní části utrpěli šok. Během čtyř minut dostali tři góly!

Nejprve dvakrát udeřila třebíčská dvojice Dibelka, Přibyl, poté pohotově využil zmatků v domácí obraně Zahradník.

Po jeho trefě se na brodskou střídačku odporoučel gólman Neruda a na jeho místo se musel postavit junior Opršal.

Rebelové však ani v následujících minutách nedokázali překonat nervozitu a frustraci z nepříznivého stavu.

Zpátky na nohy je na začátku druhé třetiny nepostavila ani téměř dvouminutová výhoda dvou mužů v poli.

Jak naložit s přesilovkou pěti proti třem, předvedla hned vzápětí Třebíč. Dibelka využil početní převahu už po třinácti sekundách.

Brodskou zkázu jen podtrhla poslední dvacetiminutovka, v níž hosté zužitkovali díky Kolafovi, Nahodilovi a Bulovi další tři přesilovky.

Branky a nahrávky: 8. Přibyl (Dibelka), 11. Přibyl (Dibelka), 12. Zahradník, 30. Dibelka (Přibyl, L. Sláma), 49. Kolafa (B. Sláma), 50. Nahodil (Kolafa, Přibyl), 51. Bula (Látal). Rozhodčí: Hribík – Kis, Padevět. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:5. Diváci: 1600. Třetiny: 0:3, 0:1, 0:3. Havlíčkův Brod: Neruda (12. Opršal) – Jebavý, Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Borůvka, A. Jelínek, Staněk – Kubeš, Kreuzer, Holec – Hodek, P. Jelínek, Borovanský – Ondráček, Dušátko, Varga – Třetina, Čermák, Němec – Endál. Třebíč: Luňák – Hrbáček, L. Sláma, Bulička, Kolafa, B. Sláma, Kaláb – Přibyl, Dolníček, Dibelka – Matušík, Oliverius, Krätzer – Čech, Zahradník, J. Burian – V. Burian, Bula, Nahodil - Látal.

----------------------------------

BEROUN – JIHLAVA

4:2

Dukla Jihlava předvedla na ledě Berouna mdlý výkon. Po první třetině sice vedla díky Hanzalovi a Kubátovi o jeden gól, ale ve druhé části dovolila soupeři vstřelit dvě branky a po čtyřiceti minutách prohrávala 2:3.

Nejprve se domácí Medvědi prosadili v oslabení a necelou půl minutu před druhým odchodem do šaten zasadili jihlavskému týmu ránu také v přesilovce.

Další změnu skóre přinesla třetí minuta závěrečného dějství. Dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval berounský Tvrzník a manko Dukly narostlo na rozdíl dvou gólů.

Žádný další dokonalý obrat v podání jihlavských hokejistů se ale tentokrát v Berouně nekonal, Středočeši svoje vedení udrželi a radovali se teprve z druhého vítězství v sezoně. Jihlava si odvážela porážku 2:4.

Branky a nahrávky: 18. Heřman (Jelínek), 36. Besser (Šinágl), 40. Braniš (Slížek), 43. Tvrzník (Šinágl, Slížek) – 8. Hanzal, 20. Kubát (Rytnauer, Bakus). Rozhodčí: Würtherle – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:11, navíc Gudas 5 minut plus do konce, Besser 10 minut (oba Beroun). Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 200. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:0. Beroun: Jarina – Braniš, Martinec, Lukačovič, Jelínek, Gudas, Kameš, Čížek, Privozník – Jankových, Slížek, Vlček – Besser, Šinágl, Polák – Tvrzník, Straka, Novotný – Kupec, Pavel, Heřman. Jihlava: Zgraggen – Staněk, Kuchyňa, Martinka, Štrach, Míka, Balčík – Rytnauer, Bakus, Kubát – Nekvasil, Hradecký, M. Krupka – L. Krupka, Hanzal, Říha.