Výhodu domácího prostředí bude mít jediný prvoligový tým z Vysočiny – Havlíčkův Brod

Středočeši za sebou mají tři vítězství v řadě, přičemž ve dvou zápasech neinkasovali ani gól a usadili se na čele tabulky Západ.

Nastoupí zřejmě Suchan. Poprvé v letošní sezoně by se měl do branky prvoligových hokejistů Havlíčkova Brodu postavit Jaroslav Suchan (na snímku).
Foto:Deník/Libor Plíhal

Úctyhodnou šňůrou povedených utkání se ale může pochlubit také Třebíč. Ta vyhrála dokonce šestkrát za sebou. Naposledy doma v divoké přestřelce zdolala Hradec Králové 6:5 po samostatných nájezdech.

„Musíme se zase soustředit na hru odzadu. To nám v minulých zápasech přineslo body,“ zná recept na další úspěch jeden z koučů Horácké Slavie Roman Mejzlík. „Určitě se nemůžeme pouštět s takhle kvalitními soupeři do hry nahoru dolu,“ dodává.

Dukla vyrazí na sever Čech

Roli hostů si vyzkouší také hokejisté Dukly Jihlava. Tým trenérské dvojice Petr Kaňkovský, Petr Jaroš se představí na severu Čech v Kadani.

„Potřebujeme dělat body, takže s tím cílem tam pojedeme. Pořád tvrdím, že je to jenom o tom, aby kluci hráli s větším odhodláním, víc srdcem a musí být trošku obětavější,“ tvrdí Jaroš.

Ve druhé sérii zápasů základní části zatím Jihlava posbírala pouhé tři body z devíti možných. Naposledy doma podlehla Vrchlabí 2:3 v prodloužení.

„Když se mužstvo dostane tam, kde jsme my, tak to dýl trvá, než si zase začne věřit,“ říká jihlavský trenér.

Poslední prvoligový zástupce kraje Vysočina se představí doma. Havlíčkův Brod hostí ostravskou Sarezu.

Po ostudném debaklu 0:7 s Třebíčí zní úkol pro Rebely jasně – vyhrát!

„Chceme si udobřit diváky. Věřím, že jsme se z toho minulého zápasu poučili, a tentokrát přistoupíme k utkání mnohem zodpovědněji,“ doufá trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

V brance domácího týmu by se mohl po delší době objevit uzdravený Jaroslav Suchan. „Asi na šedesát procent nastoupí on, protože Standa má drobné zdravotní komplikace, v sobotu dostal pukem,“ prozradil šéf brodské střídačky. Do sestavy by se měli vrátit i Malát a Procházka.

hokejové menu

I. LIGA – středa v 17.30: Chomutov – Prostějov, Most – Havířov, Mladá Boleslav – TŘEBÍČ, 18.00: Hradec Králové – Šumperk, HAVLÍČKŮV BROD – Ostrava, Kadaň – JIHLAVA, Vrchlabí – Olomouc, Beroun – Kometa Brno.