Ostravský brankář Štěpánek si hned v první minutě zápasu vykoledoval desetiminutový trest

Svěřenci kouče Petra Nováka začali plán plnit už od úvodní minuty, kdy ujel Miloslav Čermák a otevřel skóre. „Vstup se nám opravdu povedl, byli jsme aktivnější,“ přikyvoval domácí kouč.

Ostravský brankář Jakub Štěpánek měl ale o regulérnosti gólu pochybnosti. Svůj názor prezentoval hlavnímu sudímu tak vehementně, až si vykoledoval desetiminutový osobní trest.

VIDEO: Pozápasové reakce trenéra Sarezy Ostravy Jana Vavrečky. (stačí jednou kliknout)

„Nelíbilo se mi to a taky jsem mu to řekl. Gólman tam je od toho, aby chytal, a ne, aby komentoval výroky rozhodčích,“ rozčiloval se na adresu svého svěřence ostravský lodivod Jan Vavrečka.

Oslabení zvládli

Do konce úvodní části si Rebelové vytvořili tříbrankový náskok a ve druhém dějství ho udrželi.

Až v závěrečné dvacetiminutovce si situaci zkomplikovali. Za stavu 3:1 nabídli v 53. minutě hostům přesilovou hru.

„V té době jsme mohli zápas zdramatizovat, ale naši přesilovku jsme sehráli velice špatně. V podstatě jsme za celou dobu nevystřelili,“ zlobil se Vavrečka.

„Mohlo s námi být zle. Naštěstí všechno dopadlo dobře,“ souhlasně pokyvoval hlavou Novák. Ve zbytku utkání už si Rebelové vedení pohlídali.

„Obránci už se tolik nehnali do útoku a to se nám vyplatilo. Určitých chyb jsme se sice nevyvarovali, přesto doufám, že se divákům zápas líbil,“ uzavřel hodnocení kouč Rebelů.

Rebelové zvítězili nad Ostravou poměrem 4:2.