CHOTĚBOŘ – ŽĎÁR N. S.

1:3

Již v 6. minutě potrestal Žďár chybu v bránění vedoucím gólem. Potom přišla smolná 11. minuta, kdy hosté slepenými brankami v rozmezí třiceti sekund utekli na 0:3 a vyhnali z branky Hamariče, jehož nahradil Trtík.

V prostřední části přidali na tempu domácí. Za stavu 1:3 visel druhý gól ve vzduchu, ale Žďár svůj náskok uhájil.

Chotěboř se potýká s úzkým kádrem hráčů, v sestavě chyběli Tichý, Hurda a Fibikar, zraněného Pokorného nahradil úspěšně Vosička.

„I když jsme prohráli, musím kluky pochválit za nasazení a bojovnost, na ledě odvedli vše, co bylo v jejich silách. Podle mého názoru je Žďár jasným lídrem soutěže, byl herně i takticky lepší,“ vysekl poklonu hostům chotěbořský kouč Milán Kraučuk. Vedení Chotěboře jedná v současné době o posílení týmu, hledá především střelce.

Branka Chotěboře: 26. Řehoř. Vyloučení: 12:15. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:3, 1:0, 0:0. Chotěboř: Hamarič (11. Trtík) – Čermák, Kudláček, Novák, V. Hospodka, Hájek – Pavliš, Domkář, Řehoř-Vosička, Štraus, D. Kubát- Musílek, Jan Hospodka, Slavík.

---------------------------------------

SVĚTLÁ – HLINSKO

7:1

Světelští jedou, čtyřikrát za sebou naplno bodovali a posunuli se na třetí místo v tabulce. Rozhodl nástup do prostřední části hry, kdy v rozmezí deseti minut nasázeli soupeři čtyři branky, potom již byli hosté neškodní. Oporou domácích byla opět první pětka, při neúčasti Krajíčka hrál v první útočné trojici Křišťan vedle P. Včely a Žáka.

„Samozřejmě u nás vládne spokojenost, cílem mužstva je probojovat se do první čtyřky,“ nastínil ambice tiskový mluvčí Světlé Karel Heřmánek. „V neděli jedeme do Litomyšle, potom do Moravské Třebové a doma přivítáme Žďár nad Sázavou. Nejtěžší soupeři nás teprve čekají,“ varuje Heřmánek.

Branky Světlé: 12. a 21. Petr Včela, 26. Neuwirt, 26. O.Včela, 30. Fixa, 42. Dolínský, 59. Jakub Kůrka. Rozhodčí: Kejř. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0, Oslabení: 1:0. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 4:0, 2:0. Světlá nad Sázavou: Studený – O. Včela, J. Kůrka, D. Kůrka, Heřmánek, Beránek, Kubát – P. Včela, Žák, Křišťan – Neuwirt, Dolínský, Vomela – Fixa, Jiří Vít.

8. Chrudim B 5 1 0 0 4 24:29 3

Ostatní výsledky I. krajské ligy: Choceň – Litomyšl 3:1. Chrudim B – Moravská Třebová 3:4.