Před sezonou převzal žezlo nad juniorskou střídačkou jako hlavní trenér Luboš Sláma. „Naše síla je hlavně v tom, že kluci jsou opravdový tým,“ poukazuje Sláma.

Jste se současným postavením juniorů spokojený?

Určitě jsem spokojený s bodovým ziskem, který jsme udělali. Jsme druzí v tabulce. Nejsem ale někdy spokojený s obrannou hrou. Jsem velice mile překvapený, jak kluci hrají, protože hrají výborně. Udělala se dobrá parta, která funguje.

Vedení sice jako prioritu postup do extraligy nevyhlásilo, ale tým je v tabulce hodně vysoko. Mohl by současný kádr postoupit?

Nejsme až tolik herně lepší než ostatní mančafty. Ale právě se nám podařila udělat dobrá parta, která šlape. Hlavně kluci dělají v zápasech to, co po nich chceme my trenéři. Potom ta taktika na soupeře vychází. Je pravda, že priorita není postup, ale mělo by to být udržení současné pozice. Pokud by to jen trochu šlo, tak bychom postup zkusili. Proti vedoucímu Šumperku hrajeme ještě třikrát, z toho dvakrát ho hostíme doma.

Ale právě v Šumperku jste prohráli 0:5.

Do Šumperku jsme jeli se širším kádrem, neměli jsme k dispozici posily ročníku 1987. Naproti tomu oni je měli. Pekr, který hraje za A-tým Šumperku první ligu, nám dal čtyři branky. Myslím si, že první třetinu jsme tam odehráli výborně, potom jsme inkasovali a už jsme to nedokázali zvrátit. Ten zápas bych neviděl zas tolik špatně. Byli lepší, protože za ně hráli ti zkušenější hráči.

Ve kterém zápase si myslíte, že vaši svěřenci podali nejlepší výkon?

To je těžký. Byl jsem strašně spokojený s tím, že jsme porazili Žďár. (úsměv) Já totiž ze Žďáru pocházím. Tam se mi ten výkon hodně líbil, protože kluci hráli zodpovědně. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Potěšený jsem byl také s úplně prvním zápasem s Uherským Hradištěm, který jsme vyhráli 7:6. Byla to přestřelka. Prohrávali jsme, ale tým dokázal zápas otočit a vyhrát. Byl jsem hodně spokojený, ale zároveň jsem byl hodně nervózní, protože to bylo náročné na psychiku.

Jak jste spokojen s brankářskou dvojicí Petr Opršal a Matěj Pešek?

Vím, že máme dva kvalitní gólmany. Nedostáváme tolik branek, oba chytají dobře. Jsem s nimi velice spokojený.

Opršal si už odbyl premiéru v A-týmu, kdy střídal v nepovedeném zápase s Třebíčí v průběhu první části Nerudu. Co říkáte na jeho výkon?

Chytal dobře, jen tam měl dvě chyby, které byly způsobené jeho nezkušeností. Bylo to v přesilovkách pět proti třem. Jednou to vyrazil protihráči přímo na hokejku, ale tam mu měl vypomoci i bek. Podruhé po střele od modré puk jen vyrazil, měl ho chytit, v té chvíli byl hodně zajetý v bráně. Myslím si ale, že může být šťastný, že byl postavený do zápasu, dostal šanci a odbyl si premiéru za áčko. Myslím si, že chytal dobře.

Jaké jsou vyhlídky pro další část sezony?

Na Šumperk ztrácíme šest bodů, což je dost. Ten nám docela odskočil, ale máme s ním ještě tři zápasy. Předpokládám, že se dostaneme do finálové části, proto budeme s nimi hrát třikrát. Doma bychom na ně chtěli postavit nejsilnější možnou sestavu. Další soupeři? Tam je to těžký, protože týmy jako je Orlová, Kopřivnice, Frýdek-Místek, Krnov nasadí hráče z extraligy, které neznáme. Proto nevíme, jak budeme hrát u nich. Ale já bych chtěl do konce sezony udržet tu druhou pozici, když se nám nepovede postup.