„Byli jsme tam dva sami před brankářem, vystřelil jsem to rychle z voleje, myslel jsem, že se gólman nestihne přesunout. Zkusil jsem to mezi nohy, Hylák to ale vystihl. Měl jsem to udělat líp nebo to vrátit hráči, který mi nahrál,“ sypal si popel na hlavu brodský forvard Martin Malát.

Druhou měl Tibor Varga, který jel sám na brankáře, ale bekendový blafák nedokázal už po několikáté zvednout. „Sice útočníci neproměnili šance sami před brankářem, ale obránci udělali takovou chybu, že šumperští hráči jeli sami na gólmana,“ upozornil na okénka v obraně šéf havlíčkobrodské střídačky Petr Novák.

Rebelové nedokázali proti Šumperku navázat na výkon z minulého zápasu v Třebíči, kde vyhráli 2:0. „Od začátku nás přebruslili, špatně jsme se pohybovali, nehráli jsme na sto procent. Byl to špatný zápas,“ krčil rameny Malát.

Rebely čeká ve středu výjezd do Ostravy a v sobotu doma derby s Jihlavou. „Musíme hrát zodpovědně a naplno, potom to půjde. Můžeme vyhrát v Ostravě a doma porazit Jihlavu,“ řekl brodský útočník Malát.