Světlá promrhala čtyřbrankový náskok

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/CHOTĚBOŘ - V jedenáctém kole krajské hokejové ligy nebyli ani jeden ze zástupců havlíčkobrodského okresu úspěšný. Prohra na vlastním ledě stála Světlou možnost usadit se v čele tabulky.

30.11.2007

Zápas nezvládli. Světelští hokejisté (ve světlém útočník Jaroslav Žák) vedli nad Chocní už 4:0, nakonec zápas prohráli 4:5 v prodloužení.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

SVĚTLÁ – CHOCEŇ

4:5 p

V úvodní třetině měli hosté osm vyloučených a domácí třikrát využili početní převahy. Když Žák v 36. minutě zvýšil na 4:0, zdálo se, že ze strany domácích půjde o pohodové utkání.

To by ovšem nesměly přijít dvě světelské hrubky v rozmezí jedné minuty, kdy dvakrát inkasovali. To bojující hosty postavilo na nohy, v poslední části Choceň dvakrát trestala oslabení Světlé a bylo srovnáno na 4:4.

Domácí sahali v samém závěru po výhře, ale nevyužili téměř dvouminutové početní převahy 5 na 3. Hned po začátku prodloužení se štěstí přiklonilo k hostům, jejichž útočník zakončil sólový únik šťastnou brankou na 5:4.

„Opravdu zbytečná prohra, nic na tom nemění skutečnost, že pro zranění hráčů jsme dohrávali utkání jen ve dvanácti lidech,“ zlobil se tiskový mluvčí Světlé Karel Heřmánek.

Branky Světlé: Žák 2, O. Včela, Krajíček. Rozhodčí. Čáka. Vyloučení: 5:15. Využití: 3:2. Diváci: 200. Třetiny: 3:0, l:2, 0:2, 0:1. Světlá nad Sázavou: Studený – O. Včela, Mečiar, J. Kubát, Heřmánek, Kůrka, Beránek - P. Včela, Žák, Krajíček – Neuwirth, Dolínský, Špatenka – Vomela, Fixa, D. Kubát.

---------------------------------------

M. TŘEBOVÁ – CHOTĚBOŘ

5:3

Chotěboř měla v úvodní třetině pět vyloučených, což Třebová hned v úvodu dvakrát potrestala.

Hosté se ve druhé třetině zlepšili, začali bruslit a v poslední části byli dokonce herně lepší. Chleba se lámal za stavu 4:2, kdy hokejisté Chotěboře spálili dvě gólové tutovky, naopak domácí z náhodného útoku zvýšili na 5:2.

Hosté sice ještě snížili, na vyrovnání však již chyběly síly. „Chyběla jedna úderná lajny, ve dvanácti lidech se vyhrávat nedá, máme strašně úzký kádr,“ posteskl si chotěbořský lodivod Milana Kraučuk.

Branky Chotěboře: J. Hospodka, J. Kubát, Musílek. Rozhodčí: Šafl. Vyloučení: 7:7, navíc Řehoř 10 minut a Domkář (oba Chotěboř) 5 a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 400. Třetiny: 2:1, 2:1, 1:1. Chotěboř: Trtík (Hamarič) - Čermák, Kudláček, Novák, Hurda – J. Kubát, Hájek, Musílek – D. Kubát, Domkář, Rehoř – J. Hospodka, Slavík.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.