Dukla si poradila s Mostem

Vysočina - Pouze jihlavské Dukle se podařilo bodovat ve 29. kole první hokejové ligy. Třebíč byl střelecky opět sterilní, havlíčkobrodští Rebelové prohospodařili v Prostějově dvoubrankové vedení.

13.12.2007

Jihlavští hokejisté si poradili s tápajícím Mostem. Tomáš Čachotský v této šanci gólmana Sáblíka sice nepřekonal, ale v závěru s notnou dávkou štěstíčka se do střelecké listiny přece jen zapsal.Foto: DENÍK/Josef Němec

JIHLAVA - MOST

4:0

Severočeši působili od začátku ospalým dojmem, čehož Dukla poprvé využila na konci 9. minuty, kdy Suk otevřel skóre pohotovou dorážkou.
Hlavní postavou závěru úvodní třetiny byl domácí Rytnauer. Ten nejprve z dobré pozice netrefil mosteckou branku, po pár vteřinách však zužitkoval parádní přihrávku Čachotského.

Třetí ránu zasadil Mostu ve 22. minutě Martin Krupka - a bylo rozhodnuto.
Hosté se na žádnou odpověď nezmohli, a tak si Jihlava snadno připsala tři body. Její vítězství navíc v závěru ještě zvýraznil Čachotský.

Branky a nahrávky: 9. Suk (Štrach), 18. Rytnauer (Čachotský), 22. M. Krupka (Říha, Staněk), 60. Čachotský. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:7, navíc Míka - Zucker 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1215. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Jihlava: Řehoř - Míka, Ficenc, Staněk, Duben, Kuchyňa, Štrach, Martinka - Rytnauer, Hradecký, Čachotský - Říha, Hanzal, M. Krupka - L. Krupka, Suk, Fiedler - Ježek. Most: Sáblík - Martínek, Charousek, Szakál, Plaček, Trončinský, Stříteský, Suchánek, Kocek - Zucker, Koláček, Kudrna - Urban, Kováč, Metlička - Netrda, Pinc, Zaťovič - Nekvinda, Heřman, Kloz.

TŘEBÍČ - VRCHLABÍ

0:1

V první třetině si domácí vytvořili hodně šancí, ale v koncovce naprosto vyhořeli. Hokejisté Vrchlabí se naopak radovali po rychlém brejku a vydařené teči Tvrdka. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, brankáři byli pozorní. Platonický tlak Třebíče v závěru k vyrovnání nevedl, domácím nepomohla ani power play.

Branky a nahrávky: 18. Tvrdek (Hruška, Špaček). Rozhodčí: Hradil - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváci: 1160. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0. Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Kolafa, Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Obdržálek - Šurek, Zahradník, Nahodil - V. Burian, Krätzer, Látal. Vrchlabí: Ševčík - Rýgl, Nosek, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Horčička - Tvrdek, Pajič, Gengel - Vantuch, Hruška, Špaček - Kříž, Přeučil, Beck - Jech, Brynecký, Plodek.

PROSTĚJOV - HAVL. BROD

4:2

Rebelové se ujali dvoubrankového vedení v přesilovkách, ale potom inkasovali v oslabení dokonce třikrát.

Branky a nahrávky: 21. Piecha (Kotásek), 43. Opatovský (Kumstát, Suchý), 58. R. Pšurný (Procházka), 60. Piecha (Kotásek) - 18. Hodek (Vyhlídal, Kreuzer), 19. Čermák (Borovanský). Rozhodčí: Jebavý - Novák – Škach. Vyloučení: 9:11 navíc R. Pšurný 10 min., Duba 5 a do konce utkání - Vyhlídal 10 min. Využití: 3:2. Diváků: 700. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0. Prostějov: Štůrala - M. Procházka, Višňák, Chovan, Bartoň, Suchý, Kumstát - Kotásek, Piecha, Nakládal - Hrňa, M. Podešva, Duba - M. Pšurný, Vrba, R. Pšurný - Opatovský, P. Šebek, Vymazal - Korčák. Havl. Brod: Neruda - Borůvka, Jebavý, A. Jelínek, Pavlík, P. Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal - Borovanský, Čermák, Dušátko - Hodek, Holec, P. Jelínek- Kreuzer, Malát, Němec - Ondráček, Třetina, Varga.