Díky gólům Lukáše Krupky a Jonáše Fiedlera šli svěřenci Karla Dvořáka do třetí třetiny za vyrovnaného stavu 2:2. Ještě v 52. minutě snižoval při početní výhodě Radek Míka na rozdíl jediného gólu.

Jenže v závěrečných minutách skončily v Řehořově brance další tři puky a chomutovský favorit překvapení nepřipustil.

O utkání dostatečně vypovídá jen zřídka vídaný počet vyloučených. Rozhodčí Lacina poslal pykat patnáct hráčů na každé straně.

„Rozhodčí pískal špatně na obě strany. Někteří hráči to nezvládli a nechali se zbytečně vyloučit. A Chomutov je v přesilovkách strašně silný,“ poukazoval kapitán Dukly Petr Štrach.

Jihlava potrestala dvě vyloučení, jenže domácí využili hned pět přesilovek. „Neodehráli jsme špatný zápas, jenom jsme zase moc faulovali. Je to nezodpovědnost hráčů. Hrajeme přesilovku, ale přijdou zbytečné fauly. To je pořád dokola,“ kritizoval trenér Karel Dvořák.

Hráči svoji nedisciplinovanost pocítí na výplatních páskách. „Pokuty určitě budou, protože já už opravdu nevím, jak jim to mám říct,“ doplnil rozzlobený trenér.

Kromě psychických šrámů musí v Jihlavě léčit i šrámy na těle. Obránce Štrach musel v půlce zápasu odstoupit kvůli skřípnutému nervu. Ale ve středu už by měl být připraven nastoupit proti Sareze.

Do seznamu zraněných přibyl k Bakusovi, Rytnauerovi, Ščerbanovi a Kubátovi i Martin Krupka.

Pozitivní je aspoň to, že se střelecky probudil odchovanec Dukly Jonáš Fiedler, kterého mateřskému klubu zapůjčila na rozehrání Mladá Boleslav.

CHOMUTOV – JIHLAVA

7:3

Branky a nahrávky: 6. Chatrnúch (Černý), 38. Hašek (Charousek, Kolda), 43. Hašek (Chatrnúch, Charousek), 44. Jíra (Bombic), 57. Polodna (Kostourek, Bombic), 59. Mikšovic (Tauš), 60. Kostourek (Jíra) – 13. L. Krupka (Suk, Jonáš), 31. Fiedler (Čachotský, Hradecký), 52. Míka (Hradecký). Rozhodčí: Lacina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 15:15, navíc Mikšovic (Chomutov) 10 minut. Využití: 5:2. Diváci: 1620. Třetiny: 1:1, 1:1, 5:1. Chomutov: Podolka – Březina, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Malinský, Révay – Havlůj, Charousek, Šíp – Polodna, Jíra, Kostourek – Boušek, Jeslínek, Mikšovic – Hašek, Tauš, Heinisch. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Míka, Staněk, Martinka, Kuchyňa, Štrach, Duben – Fiedler, Hradecký, Čachotský – M. Krupka, Hanzal, Říha – Jonáš, Suk, L. Krupka – Ježek, Man.