„Vybojovali jsme čtyři body ze šesti možných. I když o pátečním utkání bych řekl, že jsme spíš bod ztratili, než dva získali,“ shrnul kouč František Zeman.

V obou zápasech na sebe výrazně upozornil jihlavský forvard Martin Kuřítko, který do ostravské sítě „nasypal“ hattrick, když se trefil i v prodloužení a Oceláře pokořil rozhodujícím nájezdem.

OSTRAVA – JIHLAVA

6:7 p

Třináct branek viděli diváci v zápase mezi Sarezou a Duklou. „Divákům se zápas musel líbit, ale nám trenérům vstávaly vlasy na hlavě hrůzou. Nepamatuji si, kdy jsme naposledy dostali tolik branek,“ zamýšlí se Zeman.

Jihlava do zápasu vlétla jako vítr, když už v páté minutě vedla 2:0. O góly se postarali Musil, který zavěsil pod břevno, s Pekárkem, jenž se ocitl sám před gólmanem a nadvakrát ho překonal. Ostravští ovšem rychle zkorigovali na 1:2.

Dvě minuty po první přestávce už se domácí radovali z vyrovnání, které zařídil Voznica. Za tři minuty ale bylo pro změnu opět veseleji na lavičce Dukly, to když se nečekanou střelou zdálky trefil Kuřítko. Po skoro půlhodině byl náskok Dukly opět dvougólový. Mezi Rudlovými betony skončila rána Adam Zemana.

Dvěma brankami v rozmezí tří minut se ovšem ještě ve druhé třetině dostala Ostrava zpátky do hry.

Do posledního dějství pak měli lepší vstup Jihlavští. Po třech minutách vedla Dukla opět o dva góly, když skórovali Zídek a Kuřítko. Za deset minut bylo ale zase srovnáno.

Došlo tak na prodloužení, do něhož vstoupili aktivněji hostující hokejisté. Na začátku 64. minuty dostala Sareza trest za zdržování. Výhodu nakonec zužitkoval Martin Kuřítko.

„Trochu mě tenhle zápas mrzí. Třikrát jsme vedli o dvě branky, ale svými chybami a pocitem uspokojení jsme si Ostravu pustili k tělu a dovolili jí vyrovnat stav,“ kárá své svěřence jihlavský lodivod.

Branky a nahrávky: 7. Richter (Kameníček, Voznica), 22. Voznica (Richter), 35. Richter, 38. Šimkovič (Vidlák, Krupa), 52. Voznica (Richter, Kameníček), 55. Kameníček (Richter) - 4. Musil, 5. Pekárek (Zídek), 25. Kuřítko (Zeman), 29. Zeman (Pěška), 42. Zídek (Pekárek), 43. Kuřítko, 64. Kuřítko (Musil, Zeman). Rozhodčí: Malíř - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 9:9, navíc Šťastný (Jihlava) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 100. Třetiny: 1:2, 3:2, 2:2. Ostrava: Rudl - Večeřa, Paleček, Parma, Kupčík, Klimíček, Spusta, Čahoj - Gonda, Šimkovič, Řehulka - Voznica, Kameníček, Miczek - Krupa, Chaloupka, Vidlák - Bystroň, Palkovič, Richter. Jihlava: Šťastný - Šidlík, Musil, Cirhan, Tichý, Kvasnička, Hejl - Kuřítko, Pěška, Malec - Zídek, Brabec, Zeman - Polcar, Prokš, Pekárek.

JIHLAVA – TŘINEC

6:5 sn

V sobotním utkání s Třincem Jihlava totálně nezvládla první třetinu. Od jedenácté do patnácté minuty dostala tři branky. „Třinec je tým z horní půlky tabulky, měli jsme informace, že hraje agresivní hokej. Po špatné první třetině následovala v kabině důrazná domluva,“ prozradil trenér Zeman.

Poté nastoupil na led naprosto vyměněný tým. Jihlava vyhrála druhou část 4:0, když se hned v úvodu trefil Musil. Ke konci třetiny se pak dvakrát prosadil Adam Zeman, minutu před koncem navíc skóroval ještě Kuřítko.

„Ve druhé třetině nám starší hráči ukázali, že hokej hrát umí a mají budoucnost,“ chválí kouč, ale hned dodává: „Bohužel do třetí části jsme nevstoupili dobře a vygradovalo to v 58. minutě, kdy udělal náš gólman hrubku, která pramenila z jeho lajdáckosti.“

Brankář Rittich si za stavu 5:4 nešťastně srazil puk z hole Lukáše Samka do vlastní klece.

Došlo tak, už podruhé, na prodloužení, v něm se však ani jeden z týmů střelecky neprosadil. Ke slovu tak přišly samostatné nájezdy. Zatímco za Jihlavu se trefili oba určení hráči, Kuřítko a Pěška, vystřídavšího Šťastného v bráně Dukly nedokázali třinečtí překonat ani jednou, a větší díl bodů tak zůstal na Vysočině.

Branky a nahrávky: 20. Pěška (Cirhan, Zeman), 22. Musil (Polcar), 38. Zeman (Pekárek), 38. Zeman (Tichý), 39. Kuřítko, rozhodující nájezd Kuřítko - 11. Bajtek (Burzala, Špok), 12. Blinka (Putniorz, Martyčák), 15. Hegyi (Uher), 41. Samek, 58. Samek (Bajtek). Rozhodčí: Polák - Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 11:7, navíc J. Sklenář (Třinec) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 120. Třetiny: 1:3, 4:0, 0:2 - 0:0 - 1:0. Jihlava: Rittich (65. Šťastný) - Musil, Cirhan, Kvasnička, Hejl, Tichý, Šidlík - Pekárek, Zeman, Pěška - Kuřítko, Polcar, Malec - Prokš, Zídek, Přidal. Třinec: J. Sklenář - Pavlík, Rajnoch, Burzala, Špok, Gottwald, Teper, V. Sklenář - Putniorz, Martyčák, Blinka - Rufer, Bajtek, Samek - Marosz, Hegyi, Uher.