Město se rozhodlo hlasy většiny zastupitelů, že uhradí ztrátu klubu 5,3 milionu Kč. O zimním stadionu se teprve bude jednat. Nástupce Jana Zachrly určí dozorčí rada. Bude to dočasný šéf klubu.

Co zaznělo na zastupitelstvu města:

Jan Zachrla – řeč v sále zastupitelstva: "Chtěl bych poděkovat za podporu Dukly ze strany města. Zároveň oznamuji, že k 31. prosinci odstupuji z funkce jednatele. Vedou mě k tomu čistě pracovní důvody."

Jaroslav Vymazal, primátor v reakci na řeč Jana Zachrly: "To je studená sprcha. Chtěl bych panu jednateli poděkovat za práci, kterou odvedl. Snažil se ze všech sil, Duklu pozvedl. Práce v klubu je ale pořád hodně."

Radek Vovsík, náměstek primátora: "O rozhodnutí pana Zachrly jsem věděl, ale záměrně jsme si připravili to oznámení až po hlasování o dotaci pro Duklu. Nechtěl jsem, aby zastupitelé k tomuto bodu přistupovali pod vlivem emocí. Chtěl jsem, aby se rozhodovalo o dotaci co nejracionálněji.

Hned na zítra (středu 19. prosince – pozn. redakce) na devátou hodinu máme svolanou schůzku s předsedou dozorčí rady, právníka města a paní Sychrové, která má na magistrátu na starost společnosti města. Budeme hledat řešení. To bude pravděpodobně směřovat k pověření někoho do vypsání výběrového řízení. Říci nějaké jméno? Věc je natolik čerstvá, že to nejde."


Zastupitelé se jinak rozhodli, že už nebudou zvyšovat dotace na hokej HC Dukla Jihlava a fotbal FC Vysočina. U fotbalu zůstane maximálně možná dotace na šesti milionech korun, u hokeje na 11 milionech.

Rozhodnutí o konkrétní variantě rekonstrukce Horáckého zimního stadionu odložili zastupitelé až na příští únorové zasedání.