SVĚTLÁ – M. TŘEBOVÁ

5:4

Střetnutí začalo pro domácí šokem, za 37 sekund prohrávali 0:1, naštěstí v polovině třetiny obránce O. Včela bombou od modré srovnal, o půl minuty později J. Kůrka jubilejním stým gólem domácích v soutěži otočil skóre na 2:1.

V prostřední části neúprosná bitva pokračovala, hned v úvodu Špatenka zvýšil na 3:1, dvě minuty před koncem hosté v oslabení dotáhli na 3:2 a v samém závěru se dostala Světlá pod tlak a čaroval gólman Studený. Nic nebylo rozhodnuto, hrál se rychlý hokej nahoru dolů.

Hned v úvodu poslední části zvyšoval Žák na 4:2, Třebová však za tři minuty kontrovala. V 55. minutě se lámal chleba, v hlavní roli opět zkušený Žák. Při hře čtyři na čtyři nasadil k samostatné akci, kterou úspěšně zakončil na 5:3. Hosté však bojovali jako lvi, v závěru nasadili power play, výsledkem jejich obrovské snahy byl čtvrtý gól pouze tři sekundy před koncem zápasu.

„Bylo se na co dívat, i když chyběli Jan Krajíček s Fixou, vítězství jsme doslova vydřeli. Mužem zápasu v poslední třetině byl Žák, vynikající byl i gólman Studený,“ hlásil světelský tiskový mluvčí Karel Heřmánek.

Branky Světlé: Žák 2, O. Včela, J. Kůrka, Špatenka. Rozhodčí: Kiss. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:2. Světlá nad Sázavou: Studený – O. Včela, Mečiar, Heřmánek, J. Kůrka, Beránek, Kubát – P. Včela, Žák, Špatenka – Ruml, Dolínským Neuwirth – Vomela, Říha, Křišťan – Bárta.

CHOCEŇ – CHOTĚBOŘ

6:2

Po sérii neúspěchů byl odvolán trenér Milan Kraučuk, do Chocně již nejel, chotěbořský tým tak koučoval Zdeněk Drahoš. Hosté začali s chutí a vyhráli i úvodní třetinu. Hned v úvodu druhé části při oslabení tři proti pěti však inkasovali na 1:1 a v polovině zápasu v rozmezí dvou minut Choceň utekla až na 3:1.

Poslední část byla vyrovnaná, hosté snížili na 4:2, ale to bylo z jejich strany všechno.

„Naše chyby pramenily v přemíře bojovnosti, ve snaze vstřelit gól zůstávala obrana odkrytá, chyběli zkušení hráči Domkář s Tichým, nastoupil již Kudláček,“ zhodnotil utkání současný šéf chotěbořské střídačky Zdeněk Drahoš.

Branky Chotěboře: J. Hospodka, Pavliš. Rozhodčí: Mergl. Vyloučení: 8:11. Využití: 3:1. Diváci: 500. Třetiny: 0:1, 3:0, 2:1. Chotěboř: Trtík (41. Hamarič) – Čermák, Fibikar, Novák, Hurda, Kudláček – Kochánek, Pavliš, Musílek – Hájek, Řehoř, D. Kubát – V. Hospodla, J. Hospodka, Slavík.

1. SVĚTLÁ 21 15 0 2 4 103:72 47
2. Žďár 21 12 1 2 6 122:85 40
3. M. Třebová 21 11 2 3 5 91:78 40
4. Litomyšl 21 11 0 1 9 112:99 34
5. Choceň 21 9 2 1 9 93:90 32
6. CHOTĚBOŘ 21 7 2 0 12 91:89 25
7. Hlinsko 21 4 4 1 12 79:123 21
8. Chrudim B 21 3 1 2 15 68:123 13

V neděli jede Světlá k odvetě do Moravském Třebové, Chotěboř přivítá poslední tým tabulky Chrudim B.