M. TŘEBOVÁ - SVĚTLÁ 4:6
Domácí v touze po odvetě vtrhli na led silou uragánu a za sedm minut vedli 2:0. Skláře to nesrazilo a v rozmezí dalších pěti minut dokázali otočit na 2:3. Třebová však srovnala a gólem do šatny přece jenom šla do vedení. Ve druhé části nejdříve oba soupeři promarnili přesilovku, ale v polovině střetnutí Světlá již početní výhodu využila a po ideálním pasu od O. Včely srovnal Žák na 4:4. O chvíli později se blýskl obránce O.

Včela sólem přes celé kluziště a skvěle zakončil 4:5. V poslední části hry zatlačili skláři soupeře do defenzivy, ale předvedli jen festival neproměněných gólových příležitostí. Dvakrát Krajíček, jednou P. Včela, Dolínský a Špatenka se dívali po brejcích třebovskému gólmanovi do očí, ten je však vždy uhranul. Deset minut před koncem při přesilovce hostů ujel domácí útočník, ale na štěstí čaroval i světelský brankář Koubský. Devadesát sekund před koncem využili domácí vyloučení světelského hráče k power play 6 na 4. Kotouč však pohotově vypíchl Žák a od červené čáry ho poslal do opuštěné svatyně a potvrdil konečnou výhru Bohemky. „Pouze sedm vyloučených je důkazem, že se hrál oboustranně kvalitní a technický hokej, který diváci po zápase odměnili potleskem. Výhra sklářů je zasloužená. Radostná je skutečnost, že se na brankové úrodě rovnoměrně podělila první i druhá útočná formace,“ shrnul utkání tiskový mluvčí vítězného týmu Karel Heřmánek.

Branky Světlé: Žák 2, Špatenka, Ruml, Dolínský, O. Včela. Rozhodčí: Neuman. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 400. Třetiny: 4:3, 0:2, 0:1. Sestava Světlé n.Sáz.: Studený (20. Koubský)- O.Včela, J. Kůrka, Heřmánek, Vomela, Beránek, Kubát – P. Včela, Žák, Jan Krajíček – Špatenka, Dolínský, Ruml – Neuwirt, T. Krajíček.

CHOTĚBOŘ – CHRUDIM 6:5 pp.Pod vedením nového kouče Václava Hospodky se chotěbořští hokejisté opět trápili i v souboji s posledním oddílem tabulky.

V průběhu utkání prohrávali již 2:5 a až v polovině poslední třetiny se jim podařilo vyrovnat. Ve třetí minutě prodloužení po pasu od Kudláčka rozhodl Řehoř, když zakončil sólo ukázkovým blafákem.

„V každém utkání se zbytečně nadřeme, inkasujeme po fatálních chybách, což mužstvu na sebevědomí nepřidá. Musím pochválit kluky za poslední třetinu, kdy se i při nepříznivém vývoji nezabalili a dotáhli zápas do vítězného konce. Střelecky se probudil Pavliš,“ culil se novopečený trenér Václav Hospodka.

Branky Chotěboře: Pavliš 3, J. Hospodka, Čermák, Řehoř. Rozhodčí: Mergl. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Sestava Chotěboře: Hamarič – Čermák, Fibikar, Novák, Hurda, Kudláček – Musílek, Pavliš, D. Kubát – Domkář, Řehoř, Hájek – Slavík, J. Hospodka, V. Hospodka.