Zatím co světelští skláři se vyhřívají s pětibodovým náskokem na samotné špici tabulky, na chotěbořské hokejisty čekají boje o záchranu v soutěži.

Již v neděli dojde od 17 hodin k derby střetnutí obou zástupců na ledě chotěbořského stadionu. Situace je paradoxní – zatím co domácím ani případný bodový zisk nepomůže (nepočítal by se v tabulce čtyř posledních oddílů v bojích o záchranu), skláři jedou do Chotěboře s jasným úmyslem bodovat a pojistit si tak první místo po základní části soutěže.

Chotěbořský trenér bude mít k dispozici silně omlazený tým se šesti juniory. „Pětku z Kotliny (Mlejnek, Bělohlávek, Venc, Vylíčil a Lamberský – pozn. autora) doplní domácí Hájek,“ říká trenér Václav Hospodka.

Posiluje i světelská Bohemka. V jejích řadách se již v utkání proti Chocni objevili ligoví jihlavští junioři Dzurik s Komůrkou a podali slibný výkon.

„Rádi by pomohli i v nedělním derby utkání, musíme však čekat, zda je jihlavský trenér Petr Svoboda pro zápas uvolní,“ vysvětluje světelský Karel Heřmánek.

Alois Svoboda