Hráči třebíčské Horácké Slavie budou chtít navázat na výkony z posledních zápasů a bodovat na ledě ostravské Sarezy, čtvrtého celku Východu. A havlíčkobrodští Rebelové se v Kadani utkají v přímém duelu o páté místo skupiny Západ.

Do Jihlavy „přiletí“ Jestřábi

Jihlavský tým čeká třetí zápas v řadě s týmy, které potřebují každý bod. Po Šumperku a Třebíči teď do krajského města přiletí prostějovští Jestřábi. „Prostějov teď vyhrál čtyři zápasy venku, takže to je pro nás velké varování. Nečeká nás nic jednoduchého,“ upozorňuje kouč Dukly Karel Dvořák.

Zatímco ve středu v derby Dukla dva cenné body regionálnímu rivalovi uloupila, teď si mohou oba týmy pomoci navzájem. Třebíč potřebuje, aby nebodoval Prostějov, Dukle by se zase hodila prohra Ostravy s Třebíčí, protože by se v případě výhry na Sarezu dotáhla.

„Každé mužstvo chce samozřejmě vyhrát. Bylo by dobře, kdyby to takhle dopadlo,“ podotýká trenér, pod jehož vedením Dukla ožila a útočí na čtvrtou příčku v tabulce.

Třebíčským se vrací sebevědomí

Horáckou Slavii bod z derby posunul zpět na šesté místo před dotírající prostějovské Jestřáby. „To jsme samozřejmě rádi, ale mrzí nás, že jsme neuhráli aspoň ten druhý bod v nájezdech navíc. Mohli jsme mít dvoubodový náskok. Musíme teď vyhrát v Ostravě a ne se dívat na Prostějov,“ avizoval hned po derby třebíčský bek Bořek Sláma.

Třebíčští vybojovali z posledních dvou utkání čtyři body a pomalu nacházejí ztracené sebevědomí. „Zvedáme psychicky a je to vidět i na hře. Předtím to bylo velké trápení,“ dodal Sláma.

Novák chce aspoň bod

„Nebereme to tak, že bychom hráli o páté místo, ale že o udržení místa pro play off,“ říká havlíčkobrodský trenér Petr Novák. „Chceme uhrát tolik bodů, abychom si udrželi osmibodový odstup před Mostem,“ nasťiňuje plány kouč týmu z Kotliny.

Poslední vzájemný zápas skončil bez gólů, rozhodovalo až prodloužení. „Kdyby se zápas dostal do prodloužení, tak bychom to brali,“ říká Novák, který už může počítat s uzdravenými Malátem a Dušátkem.

Hokejové menu

I. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

sobota 16.00: Šumperk – Havířov
sobota 17.00: Sareza Ostrava – TŘEBÍČ, Olomouc – Kometa
sobota 17.30: JIHLAVA – Prostějov

I. LIGA - SKUPINA ZÁPAD

sobota 17.00: Kadaň – HAVLÍČKŮV BROD, Beroun – Most
sobota 17.30: Chomutov – Mladá Boleslav
sobota 18.00: Vrchlabí – Hradec Králové

II. LIGA – NADSTAVBA SKUPIN ZÁPAD A STŘED

sobota 17.00: Písek - Roudnice n. L., Benátky n. J. – Slaný, Klášterec n. O. – Benešov
sobota 18.00: Kobra - Chrudim
neděle 17.00: PELHŘIMOV – Sokolov, Klatovy – V. MEZIŘÍČÍ, Nymburk – Řisuty, Kolín - Jablonec n. N., Litoměřice – Milevsko, Mělník – Tábor, Rokycany - J. Hradec
neděle 18.00: K. Hora – Děčín