„Jako hráč nejraději vzpomínám na brodskou éru, kdy spoluhráči byli Vašíček, Žikeš, bratři Bredové, Kerbr, Kubát, Hybner a další. Za největší trenérský úspěch považuji postup dorostenců brodského Slovanu v roce 1987 do naší nejvyšší soutěže,“ v krátkosti zavzpomínal jubilant.

Na trenérském postu dospělých mužstev toho Petr Kuchta hodně zažil, vždyť postupně šéfoval na lavičce Havlíčkova Brodu, Okrouhlice, Pohledu, Lípy, Luk nad Jihlavou a v současné době velí fotbalistům Sokola Herálec, kteří jsou po podzimu lídrem I. A. třídy. „Pokud se mužstvo vhodně doplní dvěma třemi mladšími hráči, mohl by si kolektiv troufnout na postup do krajského přeboru. Za pokus to rozhodně stojí,“ je přesvědčen herálecký lodivod.

Oba jeho synové jsou výbornými fotbalisty, Pavel hraje již jedenáct let v Rakousku, Petr právě pomáhá Herálci a jako trenér pracuje s jihlavskou mládeží.

Talentovaný vnuk Petr Kuchta (je i vnukem legendárního Václava Chytráčka) však přesedlal od fotbalu k hokeji a již jako žák patří k největším nadějím brodské Kotliny. „Škoda, rád bych mu předával fotbalové zkušenosti, takhle mu budu jen držet palce v bojích na ledové ploše,“ usmívá se čerstvý šedesátník.

Alois Svoboda