Nečekané ztráty

Hokejisté Chotěboře prohrávali nečekaně utkání na vlastním ledě a v závěru základní části I. krajské ligy teče do lodi ze všech stran, čekají ve čtyřčlenné skupině perné boje o záchranu v soutěži.

V posledním nedělním kole základní části přijede na chotěbořský stadion předposlední Hlinsko, s nímž však mají domácí minusovou bilanci ze vzájemných zápasů. Prakticky půjde o šest bodů, navíc Hlinsko bude i prvním soupeřem (opět doma - pozn. redakce) ve skupině o záchranu.

Brodští mladíci přinesli oživení

Domácí se na zápas pečlivě připravují, měli by nastoupit v kompletním složení. K dispozici je již uzdravený Pokorný, sehrané dvojice Tichý – Pavliš a Řehoř – Domkář. Kdo se k nim přidá, o tom rozhodnou poslední tréninky.

„Spoléhám také na pětici brodských juniorů Mlejnek, Bělohlávek, Lamberský, Venc, Vylíčil. Mladíci přinesli do hry patřičný pohyb, bruslení, pracovitost, dovedou se na lavičce vyhecovat k maximálnímu výkonu a strhnout i ostatní,“ vysekl poklonu benjamínkům výběru trenér Chotěboře Václav Hospodka.

Vycházet z pečlivé defenzivy

Zápas začíná v neděli v 17 hodin a trenér má pro duel s předposledním týmem I. krajské hokejové ligy jasnou taktiku.

„Musíme vycházet z pečlivé defenzivy, abychom nepropadli v bránění, jako v minulých střetnutích. V útočné fázi si dokážeme v každém zápase vytvořit dost gólových příležitostí, snad se k nám ve střeleckém zakončení konečně přikloní i tolik potřebné štěstí,“ věří chotěbořský kouč.

(sal)