Světlá prodloužila finálovou sérii minimálně o zápas

Světlá nad Sázavou - Minimálně do neděle potrvá hokejistům ze Světlé nad Sázavou sezona. Ve středu večer totiž ve třetím finále I. krajské hokejové ligy přehráli Žďár nad Sázavou.

7.3.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Finále

Úvod zápasu ovládali i díky dvěma nabídnutým přesilovým hrám žďárští hokejisté, ale většina jejich akcí končila na výborně chytajícím Koubském. Poté se rozkoukali i domácí, v 18. minutě napřáhl Stanislav Mečiar a Žák tečí otevírá skóre.

V úvodu druhého dějství se dostávají do dvoubrankového vedení domácí, když Mečiarova střela od modré končí až za zády bezmocného Nováka. Chvíli na to ale chybuje jeden ze světelských obránců při rozehrávce, puku se zmocnil Ptáček, který střelou pod horní tyčku nedává Koubskému šanci. Po kontaktní brance Žďár opět tlačí, ale Světlá urputně brání jednogólový náskok.

Nástup do poslední části vyšel parádně domácím, když hned v úvodu zvyšuje Žák. Žďárští se poté už nezmohli na odpor, definitivní hřebíček do hostující rakve přidal ve 48. minutě Neuwirth.

„Zlomovým momentem bylo, když jsme již ve třiadvacáté sekundě poslední třetiny zvýšili v přesilovce na 3:1, hosté potom již gólové šance neměli. V hledišti duněly bubny, tón udávala trumpeta, prostě báječná, nevídaná atmosféra hnala naše kluky k vítězství a zdramatizování finálové série,“ rozplýval se tiskový mluvčí Světlé Karel Heřmánek.

SVĚTLÁ – ŽĎÁR
4:1

Branky: Žák 2, S. Mečiar, Neuwirth – Ptáček. Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 9:6, navíc Dolínský 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 600. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Stav série: 1:2. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, S. Mečiar, T. Mečiar, Kůrka, Heřmánek, Vomela – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Ruml – Beránek, Šudoma, Neuwirth. Žďár nad Sázavou: Novák – Koželuh, Doležal, R. Sobotka, Pleva, Šulc, Kopeček – Plachý, M. Sobotka, Ptáček – Dítě, Kaut, Vránek – Zadina, Plch, Man – Říčan.

Jan Hammer, Alois Svoboda

Autor: Jan Hammer

7.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.