„Ani pořádně nevím, že tady nějací reprezentanti jsou. O hokej se sice nezajímám, ale všichni se chovají jako normální hosté,“ doplňuje recepční Jiří Janů.

Dohody platí

Nekoná se ani žádné obležení hotelu fanoušky. „Mají dost příležitostí hráče potkat třeba ve městě nebo na stadionu. Žádný incident zatím nebyl,“ říká jednatelka hotelu.

Nováková společně s personálem už má zkušenosti s různými výpravami. „Organizace je parádní a bezproblémová. Jak s Čechy, tak s Bělorusy se v pohodě na všem domluvíme,“ tvrdí. Vždycky to ale nebylo bez problémů. „Minulý rok jsme tu měli ubytovány futsalisty z Kazachstánu (v Chrudimi hrál Kairat Almaty UEFA Futsal Cup – pozn. red.) a s nimi byly potíže. Teď se dohodneme na časech, a ty platí, přesně je dodržují. Právě ti Kazachstánci si chodili, jak chtěli. My jsme museli jídlo ohřívat a byly s tím komplikace,“ dodala.

Každý má svůj salonek

Speciální požadavky ani jedna z reprezentací neměla. „K jídlu mají ryby, těstoviny, zeleninu, strava je hodně lehká a je úplně stejná, jako mají ostatní sportovci,“ prozrazuje Nováková. „Všechna jídla jsou podávaná formou rautů, takže si každý vybere, co mu chutná nejvíce,“ dodává jedním dechem.

Obě delegace celkem čítají šestašedesát lidí. „Dozvěděli jsme se to asi tři týdny předem, museli jsme určité věci přeorganizovat, abychom splnili požadavky,“ upřesňuje jednatelka. „Hráči spí na pokoji po dvou, vedení pak má jednolůžkové pokoje.“

Původně měla každá reprezentace spát na jiném místě. „Každému týmu jsme nabídli vlastní salonek, proto obě reprezentace bydlí u nás,“ doplňuje Nováková.

Ve čtvrtek se obě reprezentace potkají na ledě v Havlíčkově Brodě, jednatelka Ladislava Nováková se na své hosty ovšem podívat nepůjde.

„Vedení reprezentace mě na utkání zvalo, ale bohužel se tam z časových důvodů nedostanu. Musíme se starat i o jiné hosty,“ vysvětluje jednatelka. „Teď mně volají všichni známí a chtějí po mě lístky,“ dodává s úsměvem na závěr.