Položili jsme mu několik otázek směřujících již většinou do nastávající sezony.

Byl postup do extraligy prioritou a proč se to podařilo ?
Pro vedení klubu byl postup mezi elitu mladšího dorostu prioritou, ale především trenéři Václav Adam (přechází nyní k juniorům, pozn. autora) spolu s Radkem Novotným mají lví podíl na tom, že se sen proměnil ve skutečnost.

V čem byla hlavní síla kolektivu?
Ročník 1992 je opravdu silný, kluci předvedli, že hokej hrát umí. Byli výborně připraveni po fyzické i herní stránce, od gólmana počínaje až po posledního útočníka. Proti všem soupeřům byli bruslařsky lepší, na jejich hru se dalo koukat, úspěšně zvládali přesilové hry. Vždyť na příklad Němec již trénuje s áčkem, Kadlec se dostal do pražské Slavie a další mají nakročíno.

Jak se změní kádr mužstva v nastávající sezoně ?
Odejde osm kluků, týká se to hlavně obrany. O náhradu je však postaráno, věřím, že se kluci o dobré umístění v extralize s elánem poperou. V kádru máme třicet hráčů, ze Slavie příjde gólman Hamal, útočníci Radčenský s Matisem a po zúžení pražského kádru ještě další posily. Novici jsou obránci Borek z Mladé Boleslavi a Richter z Kolína, ze sousedního Žďáru by měli posílit náš kolektiv Zdražil (loni hrál extraligu v Třebíči) a střelec Ludvík.

Bude družstvo ve srovnání s uplynulou sezonou silnější či naopak ?
Na to lze těžko odpovídat. Většinu kluků již delší dobu sleduji. Mužstvo určitě má vnitřní sílu, noví kluci dobře zapadli, vytvořil se dobrý kolektiv, který rozhodně nechce jako nováček v naší nejvyšší soutěži hrát druhé housle.

Jak jste spokojen s letní přípravou, na co se zaměřila ?
Trvala téměř devět týdnů, kluci k ní přistoupili svědomitě, až na Erika Nováka (trochu pošramocené koleno), se nám vyhýbala zranění. Týdenní soustředění ve Štokách bylo zaměřeno především na rychlost a fyzičku.

Jak vůbec dopadly závěrečné výstupní testy ?
Jsem spokojen, kluci poctivě makali a to se ve výsledcích testů také projevilo. Nejvíce 232 bodů (což je vysoký průměr) nasbíral Filip Ondráček (1500 m zaběhl za 4:46 minut), druhý Matěj Novák 222 bodů (šestiskok 16 a půl metru), třetí Martin Zdražil 189 bodů (při váze 67 kg zvedl 75 kg). Na mladé Rebely čeká nyní celkem 22 přípravných zápasů, 9. srpna změří v Kotlině své síly v mezinárodním střetnutí s dorostenci švýcarského Davosu. Na led jdeme společně s áčkem 25. července, extraliga začne 4. a 5. září, bude se hrát vždy v pátek a v neděli.

Jaké je Vaše předsevzetí do nastávající extraligové soutěže a jaký máte kádr ?
Cíl je jednoznačný, hrát důstojnou roli v soutěži, jsem přesvědčen, že kolektiv mladších dorotenců je na extraligové boje dobře připraven. Kádr máme široký, po čtrnácti dnech se ovšem zúží na 22 až 24 hráčů.

Alois Svoboda