„Když jsme přijížděli, tak jsem měl mravence v nohou. Bylo to hodně zvláštní, měl jsem smíšené pocity. Nikdy jsem proti Brodu nehrál, takže jsem si to docela užil. Byl jsem i trochu nervózní,“ uculuje se mladý forvard.

Dostal příležitost v prvním útoku

Navíc se odchovanec havlíčkobrodského hokeje objevil v zahajovacím útoku vedle ikony pražského týmu Josefa Beránka, útok doplnil ještě další zkušený forvard Jaroslav Bednář.

„Jsem rád, spokojený. Oba dva jsou velice zkušení hráči, já jsem spokojený, že jsem mohl hrát právě s nimi,“ tvrdí Čermák.

Ten nakonec na brodské brankáře Jaroslava Suchana a Stanislava Nerudu nevyzrál. Od trenéra Vladimíra Růžičky dostal šanci ke skórování v samostatných nájezdech.

„Standa mě zná velice dobře, má mě přečteného. Chybělo mi k tomu trochu více štěstíčka,“ směje se.

Hecování nechybělo

Čermák se i se svými bývalými spoluhráči před zápasem i v jeho průběhu popichoval. „Samozřejmě trochu jsme si do sebe šťouchli, asi nejvíce s Mírou Třetinou, ale i s ostatníma klukama. Samozřejmě jsme se spolu hecovali,“ prozradil Čermák.

Na sazení ovšem nedošlo. „Nic neproběhlo, o nic jsme se nevsadili,“ uzavřelo jednadvacetileté křídlo.

Čermák v loňské sezoně působil převážně v Brodě, kde odehrál v základní části sedmatřicet utkání, v play off dalších osm. Celkem posbíral dvaadvacet bodů. Poté si ho do extraligového play off vytáhl kouč pražské Slavie Vladimír Růžička. S tou se nakonec mohl radovat z mistrovského titulu, když Slavia ve finále přehrála Karlovy Vary.

Kdo je Miloslav Čermák
Narozen: 15. listopadu 1986.
Klub: HC Slavia Praha.
Pozice: útočník.
Kariéra: Havlíčkův Brod (2005 – 2008), Slavia Praha (2007 – ?).
Největší úspěch: mistr České republiky (2007/2008) se Slavií Praha.

Divákům se to muselo líbit, tvrdí Růžička

Havlíčkův Brod - Extraligoví hokejisté pražské Slavie vstoupili do herní přípravy v zápase se spřáteleným Havlíčkovým Brodem. Utkání nakonec vyhráli 8:3.

Publikum se rozhodně v úterý večer v Kotlině nenudilo, protože první gól padl už po sedmatřiceti vteřinách, celkem jich diváci viděli jedenáct a další tři při samostatných nájezdech.

„Myslím si, že jsme v Brodě ukázali vcelku slušný výkon, protožejsme hráli hodně otevřeně, v obraně jsme nechávali domácím až příliš prostoru,“ zhodnotil duel Růžička. „Jsem vcelku spokojený, určitě i diváci si přišli na své, protože padlo jedenáct branek. Divákům se to muselo líbit,“ dodal.

Trenér Růžička občas sáhne pro nějakého hráče i do Havlíčkova Brodu. „Nyní máme stabilizovaný kádr, čtrnáct útočníků, osm devět obránců, nemusíme moc zkoušet. S tím, že když se někdo z kádru zraní, můžeme si sáhnout pro někoho sem na naši farmu,“ uzavřel slavistický kouč.

Jelínek: Porážka se asi dala čekat

Podobnou zkušenost jako Miloslav Čermák zažil i Petr Jelínek, ten je pro změnu odchovancem pražské Slavie. Proto i pro něj měl úterní duel zvláštní příchuť. „Byl jsem na tento zápas motivovaný, protože se spoustou kluků jsem ve Slavii hrál. Před dvěma lety jsem si tam zahrál play off, což byl pro mě zážitek,“ řekl útočník Havlíčkova Brodu Petr Jelínek.

Jeho útoku se na mistrovskou Slavii poměrně dařilo, protože Tomáš Svoboda dal dvě branky. „Škoda, že to bylo takovým rozdílem, ale asi se to dalo čekat. Přece jenom je to mistr extraligy,“ tvrdí.

Rebelové vstoupili do přípravných duelů s mladým kádrem. „Tým je mladší ještě než loni,“ usmívá se Jelínek. „Budeme muset především bojovat a snažit se hrát zodpovědně dozadu, proti týmům jako je Ústí a Brno budeme muset vylepšit především hru dozadu,“ uvědomuje si čtyřiadvacetiletý centr.
Jelínek si pochvaluje spolupráci v prvním útoky s křídly Janem Knotkem a Tomášem Svobodou. „Teprve se sehráváme, ale mně to naprosto vyhovuje. Tomáš i Honza umějí dát góly a oba jsou bojovníci, ale myslím, že nám to bude šlapat.“

Náhradník zářil
Exbrodský útočník Miroslav Holec se v Kotlině původně neměl vůbec objevit. „Tomáš Micka onemocněl, takže jsem jel místo něj. Rozhodovalo se mezi mnou a Michalem Borovanským,“ upřesňuje.

Důvěru splatil trenéru Vladimíru Růžičkovi vrchovatě, do střelecké listiny se totiž zapsal hned dvakrát. „Dal jsem dva góly, takže to bylo dobrý,“ usmívá se. „Doufám, že jsem se trochu ukázal, dostat se do sestavy bude těžké, protože je tu hodně hráčů,“ dodal.

Holec by se mohl představit i v hokejové Lize mistrů. „Určitě to zviditelní hokej, bude to jako Liga mistrů ve fotbale, díky tomu je fotbal víc známý,“ zamyslel se mladý útočník.