Dramatické derby vyhráli šťastnější hosté

Třebíč - Čekání na body pokračuje. Třebíčští hokejisté nedokázali uspět ani ve druhém regionálním derby a po 4. kole první ligy jim stále patří poslední příčka. Přitom Horácká Slavia byla v sobotním utkání rozhodně aktivnější než její soupeř z Havlíčkova Brodu.

22.9.2008

Brankář Stanislav Neruda byl pro třebíčské hokejisty nepřekonatelnou překážkou. Na ledě klubu, v němž dlouhá léta působil, pomohl Havlíčkovu Brodu k vítězství 3:0. Foto: DENÍK/Josef Němec

TŘEBÍČ – HAVL. BROD 0:3

Domácí se celý zápas snažili dobýt branku pečlivě bránících Rebelů, jenže střeleckou mušku měli vychýlenou nebo je vychytal výborný Neruda.

„Myslím, že jsme viděli vyrovnané utkání, v němž jsme vytěžili z minima maximum jako už poněkolikáté,“ uznal brodský kouč Petr Novák.

„Troufnu si říct, že jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme dát branku,“ krčil rameny asistent domácího trenéra Pokorného Luboš Sláma. „Navíc gól, který rozhodl, byl ještě ke všemu vlastní. Střela byla tečovaná,“ dodal jedním dechem.

O klíčovou trefu se ve 34. minutě postaral Třetina, který převzal kapitánské céčko Rebelů po zraněném Vyhlídalovi.

Třetinův zásah z mezikruží byl na dlouhou dobu jediným zápisem do listiny střelců. O definitivní podobě výsledku se rozhodlo až v samém závěru. Nejdříve upravil na 0:2 do prázdné třebíčské branky Borovanský, potom ještě pečetil výhru hostů ostrostřelec Svoboda.

„Asi jsme urazili štěstí, protože to se k nám dnes otočilo zády,“ smutnil Sláma. „Před zápasem jsme chtěli vyhrát a za výhrou jsme také šli, ale vítězství bohužel nepřišlo. Musíme makat dál. Hráli jsme velice dobře, akorát jsme nedokázali využít šance ani přesilovky,“ podotkl domácí asistent.

Jeho protějšek měl mnohem více důvodů k radosti. „Musím poděkovat celému mančaftu za to, jak bojoval, a především Standovi Nerudovi v bráně. Ten dnes byl bezchybný,“ prohlásil Novák.

Branky a nahrávky: 34. Třetina (Borovanský), 59. Borovanský (Dušátko), 60. Svodoba (Borovanský). Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 1270. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2. Třebíč: Míča – Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Flamík, Koktan, Březina, Bulička – Čech, Zahradník, Obdržálek – Staněk, Nahodil, Vrba – Přibyl, Otčenáš, Sojčík – V. Burian, Kundela, J. Burian. Havlíčkův Brod: Neruda – Špelda, Pavlík, Šulc, Borůvka, Martinka, Rusnák, Jebavý, Soldán – Borovanský, Svoboda, Třetina – Endál, Dušátko, Varga - Ondráček, Holec, Stromko – Kraučuk, Němec, Wurm.