„Myslím si, že žádnou euforii neprožívají. Mají zkušeného trenéra, který je určitě krotí,“ tvrdí trenér HC Rebel Petr Novák.

„Je to příjemné být první, ale pro další část sezony to vůbec nic neznamená,“ potvrzuje Novákova slova na webu Vrchlabí obránce krkonošského klubu Jiří Matějíček.

Před týdnem v posledním domácím vystoupení brodští hráči vybouchli, nyní by to rádi napravili. „Musíme pokračovat ve výkonu, který jsme předvedli proti Chomutovu. Už jsme třikrát nebodovali, to musíme změnit,“ říká bojovně kouč vyzyvatelů.

Problémy s marodkou

Na druhou stranu jeho svěřence trápí nemoci. „Vypadli nám čtyři hráči, kteří jsou nemocní, pátý se přidal v Chomutově. Tam odstoupil Šulc, který má otřes mozku a pět stehů,“ prozradil Novák. „Momentálně nedokážu říct, jestli nastoupí, nebo ne. Rozhodne se sám při ranním předzápasovém rozbruslení,“ dodává.

V loňské sezoně sehráli oba soupeři čtyři zápasy, třikrát z nich vyšlo vítězně Vrchlabí. „Ale byly to vyrovnané souboje, které byly dramatické až do poslední vteřiny,“ vzpomíná Novák.

Vrchlabí možná i trochu překvapivě vede první ligu. „Hrají chytrý a důrazný hokej. Něco podobného jako Chomutov, takže víme, co můžeme očekávat. Je to takové celoplošné pojetí hokeje,“ představuje soupeřův styl brodský trenér. „Budou rozhodovat maličkosti. Kdo udělá méně chyb, vyhraje,“ předvídá Novák.

Hokejové menu
I. LIGA, 9. kolo – sobota v 17.00: HAVLÍČKŮV BROD – Vrchlabí, Benátky nad Jizerou – TŘEBÍČ, Olomouc – JIHLAVA, Kadaň – Poruba, Kometa Brno – Chomutov, 17.30: Most – Havířov, 18.00: Chrudim – Hradec Králové. Zápas Ústí nad Labem – Beroun se hrál už včera.
II. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 7. kolo – dnes v 17.00: Břeclav – Opava, Valašské Meziříčí – Technika Brno. Zítra v 17.00: Přerov – PELHŘIMOV, Vsetín – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Orlová – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Prostějov – Nový Jičín,
Šumperk – Uničov, Šternberk – Hodonín.