H. BROD – VRCHLABÍ 2:1 sn

Domácí od úvodních minut dokazovali, že chtějí po delší době znovu bodovat. Jenže jejich úvodní tlak vyšel do ztracena a hra se postupně vyrovnávala.

„Zaplať Pán Bůh, že už nejsme první. V úvodu to bylo hodně vidět, hráči si říkali, proč bych měl nahrát, když můžu jet s pukem ještě dva metry…,“ kritizoval přístup svých hráčů trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Ve druhém dějství naopak byli hráči krkonošského klubu, ale skóre zůstávalo nezměněno.

Bezgólový stav tak změnil krátce po polovině utkání až forvard Vojtěch Němec, který chladnokrevně uklidil do branky vyraženou střelu Martinky – 1:0.
Vedoucí tým první ligy čekal na vyrovnání do třetího dějství. Chatrnúch v přesilovce vystřelil od modré a Krupka dopravil puk na místo určení – 1:1.
„Byl to smolný gól. Puk se při střele odrazil od kalhot hráče do boku. Ještě jsem se zkusil natáhnout lapačkou, ale puk mi prošel asi pět centimetrů od ní,“ smutnil brodský gólman Stanislav Neruda.

Poté už střelci mlčeli, a tak trochu vzruchu do třetí třetiny vnesl problém s Nerudovou lapačkou a následným vynuceným střídáním gólmanů.

„Po tvrdé střele se mi udělala díra v lapačce. Snažili jsme se to opravit. Byla to moje chyba, protože jsem vyjel ke střídačce. Jak jsem byl nervózní, tak jsem si neuvědomil, že tam nemůžu,“ popisoval Neruda, kterého musel na chvíli zaskočit nerozchytaný kolega Suchan.
Vyrovnaný duel nerozhodlo ani prodloužení. Penaltovou loterii vyhráli domácí, když se ze tří pokusů prosadili dvakrát, naproti tomu vrchlabští hráči na Nerudu vůbec nevyzráli.

Trenérovi Rebelů Petru Novákovi dva body očividně ulevily. „Měli jsme nepřesvědčivé výsledky, ale hra, kterou jsme předváděli v Chomutově, naznačovala zlepšení. V tom jsme pokračovali, konečně jsme také dosáhli na body,“ zhodnotil kouč.

Branky a nahrávky: 32. V. Němec (Martinka), rozhodující nájezd V. Němec – 46. Krupka (Chatrnúch). Rozhodčí: Mikula – Vengřín, Poruba. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 800. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:0.
Havlíčkův Brod: Neruda (52. – 53. Suchan) – Vyhlídal, A. Jelínek, Špelda, Pavlík, Šulc, Martinka, Soldán – Endál, Třetina, Svoboda – Borovanský, Holec, Ondráček – Kraučuk, V. Němec, Varga – Wurm, Rusnák, Křišťan. Vrchlabí: Štůrala – Vála, Matějíček, Chaloupka, Galvas, Chatrnúch, Bendík, Lukáč, Koma – Pajič, Beck, Horčička – Kříž, Látal, Rod – Gajovský, Fiedler, Konečný – Rusnák, Andres, Krupka.