Ovšem jihlavský útočník už zápasy proti mateřskému klubu neprožívá. „Pro mě už ani moc neznamená. Jsou tu už úplně jiní kluci, než když jsem odcházel, jiné vedení,“ tvrdí střelec jedné ze dvou jihlavských branek.

„Puk se odrazil ke mně a já už měl před sebou prázdnou branku, stačilo to jen trefit. Bylo to 1:1, a to nám hrálo do karet. Hráli jsme dobře, jenže neprosadili jsme se v koncovce,“ krčí rameny brodský rodák.

Oba góly byly regulérní

Pro brodské fanoušky i hráče je derby s Duklou specifické. „Jsou schopní desetkrát prohrát v řadě, ale pak se na nás vytáhnout. Jsou to prostě blázni, mají asi strašně velkou motivaci,“ zamýšlí se Rytnauer. „Nevím, čím to je, že se Brod dokáže víc vyhecovat než my. Pro něj je to v sezoně zápas číslo jedna,“ dodává jedním dechem.

Ale Jihlava si může stěžovat i na nepřízeň osudu. Od druhé třetiny totiž působila trochu aktivnějším dojmem. „Nevyšla nám koncovka ve druhé třetině, oni dali dva góly a my jsme to nedokázali otočit. Prostě jsme prohráli,“ zhodnotilo osmadvacetileté křídlo.

Jihlavským hráčům také hnuly žlučí dva neuznané góly. „Myslím si, že byl regulérní i ten první, který byl jednoznačně za brankovou čárou. Sice nám rozhodčí neuznal dva góly, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Neuznal je, neuznal, i když si myslím, že oba byly regulérní,“ tvrdí Rytnauer.

Ten před zápasem neabsolvoval rozbruslení, protože si zapomněl ochranné ortézy na koleno a rameno. „Myslel jsem, že to mám u výstroje, ale bylo to na topení, takže jsem to zapomněl. Potom byl trochu problém v komunikaci, takže proto to dorazilo pozdě,“ uzavírá s úsměvem jihlavský kanonýr.