Jenže nejdříve si museli Rebelové projít peklem. V osmnácté vteřině poprvé inkasovali. „Měli jsme velice špatný začátek. Udělali jsme obrovskou chybu ve středním pásmu, oni to dokázali hned využít,“ kroutil hlavou útočník Rebelů Michal Borovanský. „Postupem času jsme se do tempa dostali,“ dodal.

Nepřemýšlel jsem nad tím, tvrdí střelec

Obrat k lepšímu nastal až během druhé části, kdy se Rebelové dostali do vedení 2:1. „Během druhé třetiny jsme byli lepší, škoda, že jsme ve třetí zase polevili, a dostali jsme vyrovnávací branku. Ale naštěstí jsme to utkání zvládli dobře.

Rozhodující branka padla v 57. minutě, kdy hostující obrana nechala trochu více prostoru v přesilové hře Miroslavu Třetinovi a Michalu Borovanskému, kteří je za to potrestali.

„Puk jsem narazil Třéťovi (Miroslav Třetina – pozn. red.) na prkna. Oni se stáhli k němu a já byl mezi kruhama úplně sám. On mi to vrátil. Já jsem potom vůbec nad ničím nepřemýšlel, vystřelil jsem z první a naštěstí to tam padlo,“ popsal rozhodující okamžik zápasu Borovanský. „To bylo jedině dobře,“ oddechl si ještě po zápase druhý nejproduktivnější hráč brodského celku.

Cíl: prodloužit vítěznou sérii

Havlíčkův Brod má v posledních zápasech oslnivou formu, ze tří duelů třikrát vyhrál. „Teď jedeme do Benátek, které jsou za námi. Chtělo by tam určitě získat nějaký bodík. V pondělí máme doma Kadaň, a to bychom měli snad vyhrát,“ zamýšlí se třiadvacetiletý forvard. „Vítězná série je pro nás důležitá a rádi bychom ji prodloužili,“ dodává jedním dechem.

Prvoligoví hokejisté se v poslední době musí vypořádávat s velkou porcí zápasů. V říjnu byli dokonce dvě vložená hrací v pondělí. „Mně to vůbec nevadí. Já jsem na to zvyklý z minulých sezon, kdy jsem pendloval mezi Brodem a Slavií. Já jsem radši, když se hraje víc,“ vysvětluje Borovanský.

Během utkání s Porubou došlo i k určitému přeskupení v útocích. Do první formace se posunul místo Tomáše Svobody Martin Ondráček. „Nemyslím si, že by to bylo kvůli nepovedené první třetině. Spíš trenér chtěl zvednout všechny útoky, tak to zkusil proházet. S Vondrsem nám to sedlo a mezi nás dobře zapadl,“ říká autor rozhodující trefy zápasu s Porubou.