Domácí sice přečkali úvodní oslabení, ale hosté se radovali o chvíli později, když Třetina dorážel do prázdné branky. Poté se hrálo pouze v obraně hostujících Rebelů, kteří si často pomáhali fauly, ale Mora ani jednu z přesilovek využít nedokázala.

Již po sedmi sekundách druhé třetiny zazvonila tyč Žigárdyho branky. Hanáci se však dočkali vyrovnání. Ministr projel přes několik bránících hráčů, předložil puk rozjetému Smejkalovi, který zasouval do prázdné.

První olomoucký útok mohl po druhé přestávce rozhodnout. Smejkal však střílel do boční sítě a Řípa neproměnil brejk. Naopak tým z Vysočiny využil chybu v rozehrávce Mory a Borovanský rozhodl.

„Herně spokojený s výkonem nejsme, ale důležité jsou tři body. Možná nejsou až tolik spravedlivé, ale výsledek je takový, jaký je. Olomouc byla lepší, přestřílela nás,“ zhodnotil zápas Novák.

OLOMOUC - HAVL. BROD 1:2

Branky: 37. Smejkal (Ministr, Řípa) - 5. Třetina (Ondráček, Borovanský), 59. Borovanský (Holec). Rozhodčí: Smeták – Kašík, Trunečka. Vyloučení: 6:10. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1. Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Kříž, Bartoň, Nedbálek, Kudělka, Janáček, Paška – Smejkal, Ministr, Řípa – Sršeň, Brančík, Zbořil – Luňák, Sakrajda, Bordowski – Davídek, Čuřík, Vlk – Žajgla. H. Brod: Neruda (21. Suchan) – Vyhlídal, Pavlík, Šulc, Špelda, Šulc, A. Jelínek, Borůvka, Soldán – Ondráček, Třetina, Borovanský – Varga, Dušátko, Křišťan – Hadrava, Stromko, Holec - Rusnák, V. Němec, Kraučuk.