CHOCEŇ – SVĚTLÁ 2:1

Zápas dvou špičkových týmů krajské hokejové ligy přineslo oboustranně pěkný hokej, i když utkání chybělo snad jen víc branek.
Světlá zaspala úvod a hned v první minutě utkání inkasovala na 1:0. Skláři si poté vytvořili tlak, ale nedokázali z toho nic vytěžit. Naopak.

Když byla Světlá ve druhé třetině v tlaku, tak domácí ujeli a zvýšili už na rozdíl dvou branek. Od poloviny duelu se tak hostující kouč Milan Schlaichert rozhodl stáhnout hru jen na dvě pětky.

I ve třetí části měla Světlá více ze hry, utkání se také přiostřilo, což částečně otupovalo i převahu Světelských . Snížení přišlo ze strany Světlé, ale až příliš pozdě. Při signalizované výhodě vstřelil čestný úspěch hostů Ondřej Včela. Z následného tlaku ovšem skláři už nic nevytěžili, a tak odjeli z choceňského ledu s prázdnou.

„Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí. Soupeře jsme sice přestříleli, ale domácí měli lepší produktivitu, což samozřejmě rozhodlo,“ uvědomuje si Schlaichert.

Branky: Šeda, Krejza – O. Včela. Rozhodčí: Schaffer. Vyloučení: 10:13. Využití: 0:1. Diváci: 380. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, P. Beránek, Kubát, Heřmánek, Kůrka, M. Beránek – P. Včela, Ruml, J. Krajíček – Špatenka, Dolínský, Křišťan – Neuwirth, B. Krajíček, Bárta.

V dalším kole na sebe narazí oba okresní rivalové. Derby mezi Světlou a Chotěboří se bude tentokrát hrát na světelském ledě. Utkání začíná v neděli v 17 hodin.