Extraliga dorostu

H. BROD – K. VARY 6:1
Domácí hráči se dostali do vedení ve 13. minutě, Karlovy Vary dokázali vyrovnat v patnácté minutě na 1:1. Vedení na stranu mladých Rebelů vrátil už za osmnáct vteřin po karlovarské brance Zdražil. Od té doby kralovali na ledě domácí hokejisté. Ti v polovině utkání odskočili soupeři na 5:1 a Karlovy Vary už rezignovali.
„Mohu to hodnotit jedině pozitivně, dařilo se nám v koncovce. Karlovy Vary byly sice dobré, ale my jsme si to vybojovali. Velmi dobrý výkon předvedl Dolejš, který nás podržel,“ zhodnotil jeden z trenérů brodského dorostu Richard Cachnín.
Branky a nahrávky: 13. Kubát (E. Novák), 15. Zdražil (Kubát, E. Novák), 21. Honza (Havel), 24. M. Novák (Szilva), 31. J. Doležal, 60. Honza (Havel, Matis) – 15. Winkler (Záhora, Sýkora). Rozhodčí: Vampola – Svoboda, Zídek. Vyloučení: 7:9, navíc Kubáč (Karlovy Vary) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 100. Třetiny: 2:1, 3:0, 1:0. Havlíčkův Brod: Dolejš – Bancíř, Ambrož, Pecen, Kulhánek, Borek, Hejna, Plutnar – Kubát, Zdražil, E. Novák – Szilva, Ondráček, M. Novák – Havel, Honza, Matis – J. Doležal, O. Doležal, Račanský.

H. BROD – PLZEŇ 4:5sn
Obhájce loňského prvenství z extraligy dorostu – tým Plzně – nevstoupil do utkání šťastně a už od úvodní minuty prohrával 1:0. Ale to hosty vůbec nepoložilo, Plzeň dokázala vždy s domácími srovnat krok.
Brodští mladíci šli čtyřikrát do vedení a Západočeši čtyřikrát vyrovnali. V samotném závěru mohl vystřelit tři body Ondráček, ale trefil jen gólmana. Podobná situace nastala i v prodloužení, domácí obrovskou šanci neproměnili, a tak nakonec podlehli na samostatné nájezdy.
„Plzeň má v týmu hned několik reprezentantů, je to velmi silný tým. My jsme s ní předvedli kvalitní bitvu. Soupeř každou naší maličkou chybu potrestal. Nicméně, i když jsme nebodovali naplno, kluci si zaslouží pochvalu. Znovu jsme dokázali, že doma můžeme porazit každkého,“ liboval si Cachnín.
Branky a nahrávky: 1. Kulhánek (Ondráček), 13. Havel (Matis, Honza), 36. Borek (Hejna, Zdražil), 40. Kubát (Bancíř) – 5. Hrbas (Hájek), 27. Erben (Mainer), 39. Mainer (Erben), 46. Hájek, rozhodující nájezd Vizinger. Rozhodčí: Pokorný – Kukeně, Samuel. Vyloučení: 6:6, navíc Hejna (H. Brod) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 110. Třetiny: 2:1, 2:2, 0:1 – 0:0. Havlíčkův Brod: Dolejš – Bancíř, Ambrož, Pecen, Kulhánek, Borek, Hejna, Plutnar – Kubát, Zdražil, E. Novák – Szilva, Ondráček, M. Novák – Havel, Honza, Matis – J. Doležal, O. Doležal, Račanský.