SVĚTLÁ – CHOCEŇ 7:0
Domácí nechtěli nechat nic náhodě, a tak se pustili do soupeře se vší vervou. Využili obě úvodní přesilovky, při druhé brance se blýskl obránce Beránek, když se na modré perfektní kličkou zbavil bránícího hráče, najel si mezi kruhy a nedal choceňskému gólmanovi šanci. Minutu před koncem třetiny nahrál Pavliš zpoza branky najíždějícímu Krajíčkovi a už to bylo 3:0.

Hned v úvodu prostřední části se skláři čtyři minuty úspěšně bránili v početním oslabení, v polovině zápasu se v rozmezí jedné minuty dvakrát prosadil Pavliš, čímž zvýšil na rozdíl pěti branek.

Až při posledním střídání v této třetině se objevil na ledě Žák. V poslední části hry se skláři pod dojmem náskoku nikam nehrnuli a v klidu kontrolovali hru. Nejdříve Pavliš dal šestý gól a soupeře dorazil Dolínský dokonce při vlastním oslabení. „Kluci odvedli jako kolektiv solidní výkon a jasně přehráli nebezpečného soupeře, který hrál otevřený hokej. V bojovnosti se mi líbil Dolínský, dobře fungovala obrana včetně brankáře Studeného. Střelecky se prosadil hattrickem Krajíček, i když nastoupil s lehkým nachlazením, dobrou mušku měl i Pavliš,“ spokojeně pokyvoval hlavou hokejový šéf světelské lavičky Milan Schlaichert.

Branky: Krajíček 3, Pavliš 2, Beránek, Dolínský. Rozhodčí: Čáka. Vyloučení: 11:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 3:0, 2:0, 2:0. Světlá nad Sázavou: Studený – O. Včela, Beránek, Kůrka, Heřmánek, Vomela, Kubát – P. Včela, Pavliš (39. Žák), Krajíček – Špatenka, Dolínský, Ruml (39. Pavliš) – Neuwirth, Křišťan, Bárta – Ruml.

„Ve středu má soutěž volný termín, my však ještě hrajeme v pátek odložené střetnutí v Chrudimi proti místnímu béčku. Druhou polovinu krajské ligy zahájíme již v neděli na vlastním ledě v derby střetnutí s Chotěboří od 17 hodin,“ dodal světelský mluvčí Karel Heřmánek.

Světlá je po polovině soutěže zatím jasným lídrem krajské ligy, když před druhou Chotěboří vede o pět bodů a to má ještě zápas právě s Chrudimí B k dobru.