SVĚTLÁ – CHOTĚBOŘ 3:2

Začalo se v ostrém tempu, rozhodčí nasadil přísný metr a hned v úvodní třetině poslal na trestnou lavici šest domácích a pět hostujících hráčů. Domácí se dostali do vedení v 11. minutě, když při přesilové hře obránce Beránek od modré propálil vše před sebou - 1:0. Nutno poznamenat, že hostující hokejisté předtím nezužitkovali téměř dvouminutovou početní převahu pět proti třem.

Začátek druhé třetiny vyšel domácím. Žák vypíchl kotouč Odvářkovi a sólo bez problémů proměnil a zvýšil už na 2:0. Poté se bojovalo o každý metr ledu, posledních pět minut v prostřední části dostali hosté skláře pod tlak, nedokázali však převahu vyjádřit střelecky.

V poslední třetině nejdříve domácí a potom i hosté se v přesilovce neprosadili, až ve 47. minutě se to povedlo chotěbořskému Nermuťovi, když poslal nechytatelně kotouč k levé tyči Koubského svatyně. Chleba se lámal v 55. minutě, to Dolínský poslal přesný pas na červenou Pavlišovi a ten měl při zakončení správně seřízenou střeleckou mušku 3:1.

Samotný závěr derby byl infarktový. Rozhodčí poslali domácí dvě minuty před koncem do tři, hostující trenér odvolal i gólmana a v přesilovce šest proti třem obránce Hurda snížil na 3:2. Na vyrovnání už chotěbořští hokejisté nedosáhli.

„Byl to urputný boj o každý kotouč, diváci byli s dramatičností boje a s konečnou výhrou snad spokojeni,“ myslí si světelský šéf střídačky Milan Schlaichert. „Zlomovým momentem bylo neproměnění dlouhé přesilovky pět na tři ještě za stavu 0:0 a střelecky nevyužitá převaha v závěru druhé třetiny. U některých našich hráčů jsem postrádal větší nasazení, skláři lépe bruslili, a to rozhodlo,“ přiznal chotěbořský kouč Vladimír Halamka.

Branky: 11. Beránek, 24. Žák, 55. Pavliš – 47. Nermuť, 60. Hurda. Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení 10:10. Využití: 1:1. Diváci: 250. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:2. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Beránek, Kůrka, Heřmánek, Vomela, Kubát – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Pavliš – Neuwirth, Ruml, Štros. Chotěboř: Trtík – Vomela, Čermák, Hurda, Odvářka, Šulc, Novák – Fink, Řehoř, Ptáček – Pokorný, Kubát, Hospodka – Musílek, Nermuť, Slavík.

Ostatní výsledky: Moravská Třebová – Hlinsko 5:1, Chrudim B – Choceň 6:5.

Ve středu jede Světlá do Litomyšle, Chotěboř se doma střetne od 18.30 hodin s Chrudimí B.

Alois Svoboda