Prvním soupeřem Havlíčkova Brodu bude Havířov. Celek, se kterým se Rebelové na domácím ledě utkali před třemi týdny. „Minule se nám zápas proti nim povedl, vyhráli jsme 3:0, a rádi bychom na to navázali. Očekávám, že Havířov vsadí na urputnou defenzivu a bude se snažit počkat na nějaké naše zaváhání, aby mohl udeřit z rychlého brejku,“ předesílá kouč Petr Novák, který tvrdí, že se týmy nemají čím překvapit.

Tomu dává za pravdu také útočník Rebelů Michal Kraučuk: „S Havířovem bývají zápasy hodně bojovné. Musíme hrát jako v minulém vzájemném utkání, potom můžeme uspět.“

Havlíčkův Brod se zatím drží na osmé pozici. „Tabulku neřešíme. Chceme pravidelně bodovat a držet klidný střed tabulky,“ tvrdí Novák. Už tradičně bude muset do poslední chvíle čekat, kteří marodi nakonec budou k zápasu připraveni.

Třebíčští hráči si hodlají v nadstavbě proklestit cestu na dvanácté místo, které zaručuje záchranu. Na to po prohře s Olomoucí ztrácejí sedm bodů. Teď se přesně po týdnu opět utkají s Vrchlabím, jen si prohodí pořadatelství.

„Hráli jsme s ním dvě vyrovnaná utkání. Tentokrát ale musíme udělat ještě něco navíc, abychom zápas zvládli,“ plánuje trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Rozdělení sudá – lichá pro Třebíč dopadlo dobře. „Nemusíme jezdit dálky do severních Čech,“ pochvaluje si Pokorný. A diváci se mohou těšit na atraktivní souboje s tradičními rivaly. „Na diváky čekají taháky Kometa a Jihlava, z tohoto pohledu je rozdělení zajímavé,“ těší Pokorného.

Hlavního kouče a šéfa Dukly Bedřicha Ščerbana naopak mrzí, že jeho tým na Brno nenarazí. „Při utkáních s Kometou je vždy báječná atmosféra. I k nám přijely dva tisíce jejích fanoušků, to se pak hraje úplně jinak. Ale jinak jsme nad soupeři nedumali, nešlo si vybírat,“ konstatuje.

Dnes čeká jeho ovečky cesta do Kadaně, kterou v základní části dvakrát zdolaly. „Nicméně soupeř má svoje kvality a hlavně doma je velice nepříjemný. My navíc stále bojujeme s nemocemi a zraněními,“ říká Ščerban, jenž se na severu Čech musí znovu obejít bez Staňka a Rytnauera.

Hokejové menu
I. liga, 31. kolo, středa v 17.00: Poruba – Kometa Brno, 17.30: Chomutov – Beroun, 18.00: HAVLÍČKŮV BROD – Havířov, TŘEBÍČ – Vrchlabí, Kadaň – JIHLAVA, Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou, Hradec Králové – Most, Olomouc – Chrudim.

II. liga, 24. kolo, středa v 18.00: Technika Brno – PELHŘIMOV, Hodonín – Uničov, Šternberk – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Orlová – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Valašské Meziříčí – Opava, Šumperk – Nový Jičín, Břeclav – Přerov, Prostějov – Vsetín.

reportéři Deníku