„V Mostě jsme prohráli v prodloužení a tam se něco zlomilo, ale nikdo nevíme, co,“ krčí rameny brodský útočník Vladislav Kubeš. „Jsme v krizi, ale musíme jít dál,“ dodává.

Kouč Rebelů Petr Novák zatím ani po pěti porážkách v řadě nebije na poplach. „Nějakou krizi máme. Loni jsme tím prošli dvakrát a vždy jsme se z toho vyhrabali. Myslím si, že si tím projde každý mančaft. Je těžké udržet hráče soustředěné šest měsíců. Někdy stačí zajít do hospody, někdy musíte víc trénovat. Bohužel je to složité a my zkoušíme různé varianty,“ tvrdí Novák.

Ten se zároveň snaží uchránit svoje svěřence od zbytečného tlaku. „Už jsem to říkal po minulém zápase. Hodně jsme přes Vánoce trénovali, takže jsou kluci možná unavení. Nepanikaříme. Play off začíná za tři týdny, to je ještě dost času, aby se to obrátilo. Horší by bylo, kdyby nás potkala dva dny před play off,“ nechal se slyšet Novák.

„Musíme být trpěliví a hrát to, co chceme. Žádnou tragédii bych z toho zatím nedělal. Cíl plníme. Play off pravděpodobně hrát budeme,“ dodal.

Středečním duelem se brodští hráči doslova protrápili, když jejich nepovedený večer odstartovalo Vrchlabí ve 2. minutě šťastnou trefou. „Po delší době jsme dali šťastné góly, příliš jsme se na ně nenadřeli. Těmito zásahy se zápas zlomil,“ prohlásil trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.