CHOTĚBOŘ – HLINSKO 9:2

Domácí střelci se činili, nadělili soupeři hned devět branek, kuriozitou je však skutečnost, že ani jedinou nezaznamenali při hře pět proti pěti. Pětkrát využili přesilovou hru, čtyřikrát skórovali při vlastním oslabení.

Hosté začali odvážně, již ve 2. minutě šli do vedení a drželi s favoritem krok. V polovině třetiny je však potrestal štírek Pokorný, když ve vlastním oslabení tři na pět vypíchl soupeři kotouč a po sólu srovnal na 1:1. Hra však byla rozháraná, osm hráčů zahřívalo trestnou lavici.

V prostřední části se však již rozhodlo. Pokorný, Ptáček a Tichý využili výhodu početní převahy, v oslabení se k nim přidal Fink a zvýšil na 4:1. V poslední třetině měli domácí od začátku jasně navrch, kýženou desítku se jim však nepodařilo završit.

„Kluci zabrali až od druhé třetiny. Střelecký den měl Pokorný, obrana odvedla dobrý standard, v poli bylo nejvíce vidět Finka. Vyhráli jsme naprosto bez problémů,“ shrnul utkání chotěbořský trenér Vladimír Halamka.

Ve středu jede Chotěboř do Litomyšle a Světlá do Hlinska.

Branky Chotěboře: Pokorný 3, Fink, Tichý, Ptáček, Hospodka, Hurda, Vomela. Rozhodčí: Čáka. Vyloučení: 12:11. Využití: 5:1. Oslabení: 4:0. Diváci: 200. Třetiny: 1:1, 4:1, 4:0. Chotěboř: Trtík - Vomela, Čermák, R. Odvářka, Hurda, Šulc, Halamka - Ptáček, Fink, Hospodka, J.. Pokorný, Kubát, Tichý, Slavík, Rychlý.

Ostatní výsledky: Choceň – Litomyšl 4:2, Chrudim B – Moravská Třebová 4:2.