Extraliga dorostu

H. BROD – ŠUMPERK 7:1
Extraligoví brodští dorostenci přivítali v Kotlině beznadějně poslední celek nejvyšší soutěže – Šumperk. Už od první minuty diktovali tempo hry a už v šesté minutě otevřel skóre Szilva. Ještě předtím rozhodčí neuznal domácím branku, protože byla vstřelena nohou. Také další trefu domácím hlavní arbitr neuznal, a tak si brodští hráči museli na další trefy počkat až do prostřední části.

Hned v úvodu mladí Rebelové využili přesilovou hru a zakrátko už na rozdíl čtyř branek upravoval Matěj Novák. V polovině utkání už ale svítil na ukazateli skóre stav 5:0, protože se prosadil Kozlík. Čestný úspěch zaznamenal Šumperk ve 34. minutě, ale byla to jen labutí píseň hostujícího celku. V posledním dějství se skóre pohnulo už jen na stranu domácích, a tak je výsledek 7:1.

„Šumperk už se smířil se sestupem, a tak to byl pro nás oddechový a tréninkový zápas,“ konstatoval trenér brodských dorostenců Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 6. Szilva (Pecen, Kulhánek), 23. Szilva (Havel), 25. Matis (Kubát), 25. M. Novák (E. Novák), 30. Kozlík (Honza), 52. M. Novák (Ambrož), 60. M. Novák (Pecen) – 34. Prokopec (Holinka). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 4:1, 2:0. Havlíčkův Brod: Hamal – Bancíř, Richter, Ambrož, Plutnar, Pecen, Kulhánek, Borek – Kubát, Zdražil, Szilva – M. Novák, Ondráček, E. Novák – Matis, Honza, Havel – Kozlík, J. Doležal, Račanský – Kuchta.

KOMETA BRNO – H. BROD 2:4
Přímý souboj o postup mezi nejlepších šestnáct celků extraligy dorostu přineslo utkání mezi Kometou Brno a Havlíčkovým Brodem. Do utkání vstoupili lépe hosté, ale skóre se v úvodní dvacetiminutovce měnilo pouze jednou až v samotném závěru. Akci dva na jednoho Filip Ondráček pět vteřin před sirénou vyřešil nejdříve střelou a poté svůj pokus uklidil do brněnské svatyně – 0:1.

Druhé dějství nabídlo vyrovnanou partii. O změnu stavu se postarala brněnská dvojice Ondrášek – Horehleď a druhý jmenovaný vyrovnal na 1:1.
Do závěrečné části se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu. Jenže právě poslední část zvládli lépe hostující Rebelové. Nejdříve na 1:2 upravil Matis a pět minut před koncem dostal spoluhráče do dvoubrankového vedení Kubát. Domácí sice v závěrečném tlaku snížili zásluhou Prokeše na rozdíl jediné branky, nicméně definitivní podobu výsledku dal Szilva gólem do opuštěné brněnské svatyně.

„Věděli jsme, že je to přímý souboj o play off, proto jsme tomu podřídili všechno. Od začátku utkání jsme hráli jen na tři útočné formace a hráči, kteří dostali důvěru, se za to odvděčili bojovným výkonem. Kromě druhé části, kdy jsme hráli nedisciplinovaně a dostali jsme domácí do hry, jsme byli lepším týmem,“ zhodnotil utkání druhý z brodských trenérů Tomáš Mariška.

„Byl to velice kvalitní zápas, který se hrál vlastně o šest bodů. Hrálo se také hodně z obrany. Věřili jsme, že uspějeme a nakonec jsme zaslouženě vyhráli,“ přidal se k hodnocení také Cachnín. „Důležitým okamžikem byl náš první gól, který padl vteřinu před koncem první třetiny,“ dodal.

Branky: 34. Horehleď, 59. Prokeš - 19. Ondráček, 42. Matis, 55. Kubát, 60. Szilva. Rozhodčí: Polák - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 82. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:3. Havlíčkův Brod: Dolejš – Bancíř, Richter, Ambrož, Plutnar, Pecen, Kulhánek – Kubát, Zdražil, Szilva – M. Novák, Ondráček, E. Novák – Matis, Honza, Havel – Kozlík, J. Doležal, Račanský – Kuchta.