Devět branek, pěstní potyčky, čtyři tresty do konce utkání, neustálé diskuse s rozhodčími i několikanásobné střídání hostujících gólmanů. To všechno bylo k vidění na Hané. Olomouc přitom po úvodní třetině vedla už 4:0 a suverénně kráčela za vítězstvím, kterým srovnala stav osmifinálové série na 1:1.

Jenže právě jednoznačný výsledek Rebelové v úterý večer neunesli. „My chtěli divákům ukázat úplně všechno, co se dá v hokeji vidět. Doufám, že si to užili,“ prohlásil brodský kouč Petr Novák, jenž přesto hodlá dát některým ze svých svěřenců pokuty za nesportovní chování.

K napětí a průtahům ovšem výrazně přispěl také on. Necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby totiž zavelel k odchodu do šatny. Na ledě chvíli zůstali jen domácí hráči. „Potřebovali jsme si v kabině promluvit, abychom už zbytečně nefaulovali. A zároveň jsme chtěli dát rozhodčím najevo, že si nemohou dělat, co chtějí. Ale už když jsme odcházeli, tak jsme věděli, že se zase vrátíme,“ uvedl Novák.

Postup je blízko

Dukla může být po úvodních dílech předkola v pohodě. Dvě vítězství má v kapse a k postupu jí chybí jediný krok. „Doma jsme chtěli vyhrát oba zápasy, což se nám povedlo. Takže super,“ pochvaloval si jihlavský kapitán Oldřich Bakus.

Urvat i druhý triumf ovšem nebylo snadné. Panteři kousali víc než v prvním utkání, a ještě deset minut před koncem normální hrací doby vedli 2:1. „Byli jsme to my, kdo musel útočit. Ale zvládli jsme to,“ oddechl si centr elitní formace Dukly.

Bakus byl jednou z klíčových postav dramatického závěru. Za stavu 2:2 se na něm během chviličky vyfaulovali dva hráči Havířova. Jihlava dostala dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli – a po 45 sekundách ji přetavila v rozhodující gól.

Panteři cítili křivdu, vědomi si byli jenom jednoho z potrestaných zákroků. „Těžko se k tomu můžu vyjádřit nějak konkrétně, protože jsem první faul neviděl. Nevím, proč to bylo, proč byli zároveň vyloučeni dva hráči,“ krčil rameny havířovský trenér Petr Kaňkovský.

Dnes mají červenožlutí první mečbol. Pokud zvítězí i na severu Moravy, mohou už vyhlížet soupeře pro čtvrtfinálové boje. „Jdeme zápas od zápasu – proto chceme rozhodnout už ve čtvrtek. Ale je to play off, může se stát cokoliv. Hlavní je vyhrát celou sérii,“ zdůraznil Bakus.

Přehnané euforii jeho tým ani za příznivého stavu nepodléhá. „Zatím není žádný důvod slavit, ještě to bude hodně těžké. Zvlášť v Havířově. Přesto věřím, že zvládneme také třetí utkání a pojedeme domů,“ doplnil další forvard Dukly Libor Bezděk.

Hokejové menu
I. liga – předkolo play off, 3. zápasy – čtvrtek v 17.30: Benátky n. J. – Chrudim (stav série 2:0), Havířov – JIHLAVA (0:2), 18.00: Kadaň – Hradec Králové (0:2), HAVL. BROD – Olomouc (1:1).

Holec: Rozhodčí to vůbec nezvládali

Havlíčkův Brod - Hodně emocí vyvolal druhý zápas mezi hokejisty Olomouce a Havlíčkova Brodu v předkole prvoligového play off. Domácí Mora v něm zvítězila 7:2, ale utkání se neuvěřitelně natahovalo.

Duel divákům nabídl hned dvaatřicet menších a sedm vyšších trestů. Hostující Rebelové navíc dvakrát protočili gólmany, a v 57. minutě dokonce odešli do kabin.

„Bylo v tom hodně emocí. Nevím, co víc k tomu říct,“ pokrčil rameny jeden z aktérů, brodský útočník Miroslav Holec. „Na obou stranách bylo pár sporných zákroků, které rozhodčí neodpískal. A pak už se to všechno v tomto duchu vezlo. Proto to vyvrcholilo i v několik potyček,“ konstatoval Holec.

Při bilancování se v jedné věci shodl se svým olomouckým protivníkem Petrem Žajglou: „Rozhodčí ten druhý zápas nezvládli.“

Holec zašel v kritice hlavních arbitrů dokonce ještě dál: „Jsou tam dva a každý se snaží pískat svoje. Je to na .....!“

Rebelové se z Hané do Kotliny přesunuli za stavu 1:1. „První zápas jsme ubojovali, i když soupeř byl hokejovější. Ve druhém na nás Olomouc vlétla, a než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme 0:4,“ srovnával Holec.

Ten zná i recept, jak uspět na domácím ledě. „Především musíme hrát víc disciplinovaně a zároveň přidat na důrazu jako v prvním zápase,“ prozradil jednadvacetiletý útočník. „Výsledek tipovat nechci, ale postoupíme,“ prohlásil Holec.

Marek Palatka, Michal Remeš, Jan Hammer