Mladí Rebelové okupují 15. místo, které jim zajišťuje play off, ovšem postup mezi šestnáct nejlepších jistý stále nemají. Sedmnáctá brněnská Kometa ztrácí čtyři kola před koncem pět bodů.

„Jedno vítězství by mělo stačit, dvě nás tam posunou určitě,“ tvrdí trenér havlíčkobrodských dorostenců Richard Cachnín.
Jeho tým může jeden z kroků udělat už dnes. Derby s jihlavskou Duklou, které v Kotlině startuje v 18 hodin, slibuje napínavý boj. „Doufám, že to bude dobrý hokej, odpovídající extraligové kvalitě,“ přeje si Cachnín.

„My chceme hrát svoji hru, která se nám doma daří. Navíc jsme kompletní, a kdyby přišlo i pár fanoušků, kteří by udělali dobrou kulisu, bylo by to parádní. Uvidíme, kdo bude nakonec šťastnější,“ doplňuje kouč Rebelů.

Na důležité body pomýšlí i Dukla, která je v nezáviděníhodné situaci, protože na play off už může zapomenout, a jistou nemá ani přímou záchranu. „Po té pauze je na hráčích znát zdravá nadrženost a já věřím tomu, že se máme na co těšit, a tu domácí porážku Brodu oplatíme,“ říká odhodlaně jihlavský trenér František Zeman.

V sobotu čeká havlíčkobrodský výběr cesta do Opavy. „Je to nahuštěné, musíme jet brzo ráno,“ komentuje Cachnín, jehož tým před Vánocemi doma Slezanům podlehl smolně 4:6.

„Byl to vyrovnaný duel a my vyhořeli v proměňování šancí. Teď jsme ale i hru venku zlepšili. A šanci opět dostanou i mladí kluci,“ dodává trenér.