V každém případě bude radostné, neboť brodští mladíci již v předstihu vybojovali účast v play off. Přitom jediným cílem před zahájením sezony bylo udržet nejvyšší dorosteneckou hokejovou soutěž.

„Účast v play off je již nadstavbou,“ jedním dechem stvrzují trenéři Richard Cachnín a Tomáš Mariška. Extraligový nováček z Kotliny se ovšem má čím chlubit. Vždyť talentovaní kluci HC Rebel v bojích o extraligové body dvakrát porazili Pardubice a zdolali další špičkové týmy Kladna, Vítkovic, Třince a pražské Slavie.

„Síla družstva je v kolektivním pojetí hry založené na výkonu dvou kvalitních gólmanů Dolejše a Hamala i na střelecké schopnosti tří vyrovnaných útočných formací. V počtu nastřílených branek jsme osmí v extralize. Samozřejmě je ještě co zlepšovat, zejména ve hře dozadu. Po Vánocích jsme se v tomto směru podstatně zlepšili, a proto jsme přiváželi cenné body i ze stadiónů soupeřů,“ připomínají trenéři.

K sobotnímu střetnutí se Zlínem nastoupí mladí Rebelové v kompletním složení, chtějí se rozloučit se základní částí důstojným způsobem a věří, že je přijdou povzbudit stovky příznivců jako v utkání s Jihlavou, kdy v ochozech bylo 350 fanoušků.

Do bojů v play off vstoupí kluci z Vysočiny až ve čtvrtek 26. února, o jejich soupeři rozhodnou výsledky tohoto víkendového kola, pravděpodobně to bude Liberec nebo Vítkovice.

Brodští junioři sehrají poslední utkání l. ligy v neděli od 10 hodin v Kotlině s Krnovem.

Alois Svoboda