SVĚTLÁ – CHRUDIM B 6:4
Vstup do zápasu v humpoleckém azylu byl pro skláře pohádkový, již ve 14. sekundě P. Včela otevřel skóre a o pět minut později tentýž hráč rozezvučel tyčku. Domácí měli v poli navrch, střelecky se však zasekli.

Do druhé části lépe vstoupili hokejisté od Chrudimky, nastřelili tyč a záhy srovnali na 1:1. Ve 24. minutě střelu Heřmánka od modré tečoval Krajíček, a dostal podruhé spoluhráče do vedení - 2:1. V polovině střetnutí potom promarnila Světlá plné dvě minuty přesilovky pět na tři. To hráčům trochu podlomilo sebevědomí, což se projevilo dvěma góly ve světelské síti.

V úvodu poslední třetiny se střídaly šance na obou stranách, šťastnější však byli domácí a otočili na 4:3. Hosté však nesložili zbraně a devět minut před koncem se prosadili v přesilovce - 4:4. Chleba se lámal v samém závěru zápasu, nejdříve Pavliš pohotově objel chrudimskou svatyni a zasunul na 5:4. Hosté nasadili v poslední minutě k power play, po vyhraném bully však ujela trojice Žák, P. Včela, Krajíček a před posledně jmenovaným jenom zívala opuštěná svatyně 6:4.

„Pro naše kluky to byla dřina, hosté nám nedávali prostor, dobře bránili a nedělní odveta v Chrudimi může být hodně zajímavá. Průběh tohoto zápasu by měl být pro naše hráče varováním,“ postřehl světelský tiskový mluvčí Karel Heřmánek.

Branky: P. Včela a Krajíček po 2, O. Včela, Pavliš – O. Fousek 2, Langr, E. Formánek. Rozhodčí: Prchal. Vyloučení: 5:10 bez využití. Diváci: 250. Světlá: Koubský (31. Studený) – O. Včela, Beránek, Heřmánek, Špatenka – P. Včela, Žák, Krajíček – Neuwirth, Pavliš, Dolínský – Štros, Vylíčil, Hadrava – Křišťan. Třetiny: 1:0, 1:3, 4:1.

CHOTĚBOŘ – M. TŘEBOVÁ 3:4

Od začátku se hrál pro diváky pohledný hokej, na třebovskou branku najížděl osamocený Fink, v poslední chvíli mu však ujel kotouč. I další tři slibné šance vyšuměly do ztracena. Již po čtvrthodince hry se obnovilo zranění Řehořovi a musel odstoupit. V polovině utkání se hosté náhodným gólem Klíče dostali do vedení 0:1, brzo však Fink při hře čtyři na čtyři po přihrávce Pokorného srovnal na 1:1. Potom opět Fink předložil gólovku Čermákovi a domácí vedli 2:1. V závěru třetiny však zaváhala chotěbořská obrana, na tabuli svítilo skóre 2:2.

V poslední části hosté spoléhali na brejky, a to se jim vyplatilo. Osm minut před koncem nahozený kotouč Sirůčka skončil za zády překvapeného Trtíka a o dvě minuty později po chybě zvýšili hosté na 2:4. Až v 55. minutě hokejisté od Doubravky konečně zužitkovali přesilovku a dali kontaktní gól na 3:4. K očekávanému závěrečnému náporu se však domácí nedostali, protože na trestnou lavici rychle po sobě putovali Blažek a po něm Vomela.

„V poli jsme byli určitě lepší, trápíme se však v zoufalé koncovce. V poslední třetině jsme měli pět vyloučených a šťastnějšímu soupeři spadla výhra do klína,“ litoval šéf chotěbořské lavičky Vladimír Halamka.

Branky: Fink, Čermák, Ptáček – Sirůček 2, Klíč, Hlavsa. Rozhodčí: Čížek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 400. Chotěboř: Trtík – Hurda, Čermák, Halamka, Smejkal, Vomela, Bělohlávek – Řehoř (15. Slavík) Kubát, Nermuť – Hospodka, Blažek, Škarýd. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:2.

Alois Svoboda