Extraliga dorostu

HR. KRÁLOVÉ – H. BROD 9:2
V brodském kádru dostalo příležitost sedm hráčů z devátých tříd, když čtyři dorostenci posílili tým juniorů HC Rebel v prvoligovém zápase ve Žďáře nad Sázavou. „Kluci až překvapivě drželi se soupeřem krok do poloviny střetnutí, kdy byl ještě stav 2:2. Potom je zlomily tři góly inkasované v rychlém sledu. Pro některé kluky to byla extraligová premiéra a zároveň tvrdý křest ohněm,“ připomenul kouč brodského dorostu Richard Cachnín.

Branky Havlíčkova Brodu: Havel, Matis. Vyloučení: 11:12. Využití: 3:0. Třetiny: 1:1, 3:1, 5:0. Havlíčkův Brod: Hamal (Krajcigr) – Richter, Borek, Ambrož, Plutnar, Kulhánek, Šulák, Pecen – E. Novák, J. Doležal, Matis – Havel, Honza, Račanský – O. Doležal, Vaněček, Burda – Kuchta, Chlubna, Žemlička.

H. BROD – ZLÍN 2:6
Hosté hned v úvodní minutě zužitkovali přesilovku. Nicméně utkání mělo patřičný říz, hrálo se nahoru dolů, výborný domácí gólman Dolejš byl neustále v permanenci. Začátek druhé třetiny vyzněl pro domácí slibně. Potlesk sklidila hned v úvodu kombinační akce po ose Matěj Novák, Szilva, Ondráček a na ukazateli skóre svítilo 1:1. Když o pět minut později zakončil perfektně sólo Zdražil, blýskalo se na lepší časy.

Jenom však do druhého dějství. Nejdříve brodský Kubát neproměnil trestné střílení a potom bruslařsky i technicky vyspělý Zlín smetl naděje mladých Rebelů, když v rozmezí čtyř minut otočil na 2:3.

Největší zbraní Zlína byla ofenzivní hra beků v čele s agresivním Zámorským, při útočných akcích kraloval rychlý Hrazdíra. V poslední části si Rebelové sice vytvořili tři gólové příležitosti, na rozdíl od soupeře se však nedokázali prosadit v početní převaze, a tak vítězové již kontrolovali hru.
„Zbytečná vyloučení našich hráčů soupeř čtyřikrát potrestal. Soupeř však byl bruslařsky i technicky lepší,“ sportovně přiznali oba brodští trenéři Richard Cachnín s Tomášem Mariškou.

Branky: Ondráček, Zdražil – Hrazdíra 2, Holík, Fořt, Haloda, Romig. Rozhodčí: Vampola - Klouza, Křivský. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:4. Diváci: 100. Třetiny: 0:1, 2:3, 0:2. Havlíčkův Brod: Dolejš (Hamal) – Plutnar, Bancíř, Ambrož, Borek, Pecen, Richter, Kulhánek – M. Novák, Matis, Vaněček – Szilva, Zdražil, Račanský – Kubát, Honza, Doležal – Havel, Ondráček, E. Novák.