Nicméně brodští hráči se nemusejí ničeho bát, protože právě s lídrem soutěže mají kladnou bilanci. Ve Vítkovicích prohráli brodští dorostenci 5:4 po nájezdech a v Kotlině vítězi základní části dokonce uštědřili porážku 3:1.

Hlavní síla brodského celku je bojovnost. „Kluci se na zápasy těší. Je to jejich největší odměna za předváděné výkony,“ prohlásil jeden z trenérů brodských dorostenců Richard Cachnín. Nejlepším střelcem mladých Rebelů byl v základní části Filip Ondráček, který zaznamenal 23 branek. Nejproduktivnější hráč je pak Kubát s 37 kanadskými body.

Vítkovice jsou jasným favoritem série, která odstartuje dnešní čtvrtek v 18 hodin v Kotlině. „Chceme hrát svoji hru založenou na důsledné obraně. Budeme čekat na případné chyby soupeře, které se pokusíme potrestat. Kluci se sami přesvědčili, že lze hrát s každým soupeřem, a chtějí to dobrým výkonem potvrdit,“ prohlásil Cachnín.

Hraje se na dva vítězné zápasy. První utkání se hraje dnes ve čtvrtek od 18 hodin, v sobotu je odveta ve Vítkovicích, případně v neděli třetí zápas znovu na ledě vítěze základní části.

(sal, jh)