Extraliga dorostu

I. kolo play off

H. BROD – VÍTKOVICE 0:2

I když byl rozdíl mezi oběma soupeři v tabulce evidentní, mladí Rebelové se nemuseli ničeho bát, protože vítěze dlouhodobé soutěže dokázali doma porazit 3:1 a na severu Moravy prohráli až po nájezdech 5:4.

Vítkovice ale nechtěly nechat nic náhodě a snažily se brzo rozhodnout. Hosté si vytvořili tlak, a v 10. minutě se ujali vedení 0:2. Mladí Rebelové však zápas nezabalili. Brodští hráči se sice dostali do dvou gólovek, ale vítkovická branka pro ně byla zakletá, ani Szilva ani Ondráček neměli štěstí.

Druhé dějství otevřela dvojnásobná přesilovka domácích, ale Vítkovice ji pozorně ubránily. Jedinou šanci si vytvořil Kubát, ale výborně chytajícího vítkovického Mrázka nepřekonal. Hosté pozorně bránili a čekali na chyby domácího celku. Ten se sice párkrát dostal do tlaku, ale všechny akce ztroskotaly na Mrázkovi.

Závěrečné dějství přineslo trochu více tvrdosti. Žvatora sestřelil brodského Kubáta a od rozhodčího vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Otřesený Kubát pak ze hry odstoupil. Jenže pětiminutovou početní výhodu Rebelové nedokázali ke zdramatizování vývoje utkání využít. V poslední třetině domácí otevřeli trochu hru a snažili se vstřelit kontaktní branku, jenže oba gólmani – Dolejš i Mrázek – čarovali, a tak se skóre již do konce utkání nezměnilo.

„Pro virózu bohužel nemohli nastoupit Matis, Eri Novák a Kulhánek,“ poznamenal kouč brodských dorostenců Richard Cachnín. „Navíc Vítkovice měli v sestavě hned šest reprezentantů,“ dodal.

„Kluci odvedli na ledě maximum, makali na plno. Dělali vše, co bylo v jejich silách,“ pochválili své svěřence brodští trenéři Richard Cachnín a Tomáš Mariška. „Byl to opravdu oboustranně kvalitní hokej, o výhře hostů rozhodl větší důraz při zakončování,“ postřehl generální manažer HC Rebel Augustin Žák.

Odvetný zápas se hraje dnes ve Vítkovicích, případný třetí rozhodující by se hrál zítra rovněž na severu Moravy.

Branky a nahrávky: 5. Stránský (Matušík), 10. Hanulík (Kameníček). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Padevět. Vyloučení: 4:5, navíc Szilva 10 minut – Žvatora 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 250. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0. Havlíčkův Brod: Dolejš (Hamal) – Plutnar, Bancíř, Ambrož, Borek, Pecen, Richter, Šulák – Zdražil, Kubát, Račanský – Doležal, Honza, Ondráček – Havel, Žemlička, Chlubna. Stav série: 0:1